Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Re: Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Postprzez Twardy 8 cze 2014, o 19:01

UWAGA !

Motocykliści, uczestnicy X Rajdu Katyńskiego otrzymują listy z białoruskiego urzędu celnego z 
żądaniem zapłacenia cła za pozostawiony na terenie białorusko­rosyjskiej unii celnej motocykl,  pomimo że wszyscy motocykliści powrócili do Polski na swoich maszynach. 

Takie listy dostało 
już kilkunastu motocyklistów.

Wyjaśnieniem sprawy zajmuje się MSZ w Warszawie. 

Wszystkich 
motocyklistów którzy otrzymali takie listy, a jeszcze do mnie ich nie wysłali, proszę o przesłanie 
skanów bezpośrednio do Pana Stanisława Sadowego radcy Ambasady Polskiej w Federacji 
Rosyjskiej stanislaw.sadowy@msz.gov.pl 

A na razie Proszę wstrzymać się z wyjazdami na Białoruś. 

Podobna sytuacja była w roku ubiegłym, a dotyczyła uczestników XII Rajdu Katyńskiego.

Z komunikatu nr 5/14
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592
tlen: 0

Postprzez Szymek 8 cze 2014, o 22:38

[url]Obrazek[/url]
Własnie załączam dowody jakie należy zbierac, aby nie dac podstaw do zapłaty nienależnego cła. Dokument jest datowany 3.08.2012, który jest deklaracją wwozu motocykla, którym według urzędu celnego Białorusi nie wyjechał w 2010r.
Pytanie brzmi: jak motocykl bez opuszenia terytorium Białorusi od 2010r., mógł ponownie wjechac na teren Białorusi w 2012r? Wskazówka pomocnicza: motocykl nie zmienił w tym czasie właściciela :o
Mało tego musi opuścic terytorium Bialorusi do dnia 3.11.2012r, gdzie w wezwaniu informują, że musiał opuścic terytorium unii celnej w przeciagu 90 dni od wjazdu. :lol:
[url]Obrazek[/url]
Dodatkowo, motocykl w 2012r przekroczył granicę RP/BY, RUS/KAZ, KAZ/KIZ, BY/RP. :lol:
Jak to mawiali klasycy:https://www.youtube.com/watch?v=adO1MFr4-7A
Wot technika :!:
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA
gadu: 0

Postprzez wiking 9 lip 2014, o 14:00

Witajcie :) Czy ktoś juz wie na jakim etapie jest sprawa cła załatwiana przez pana Sodowego?? Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że z problemem zostaliśmy sami. Jak nie weźmiemy sprawy we własne ręce to każdy nas o...je. NIe wiem jak ale może nagłośnić sprawe w mediach nawet nam nieprzychylnych a może sie zainteresują. Nasz Dziennik powinien zamiescic taka informację i może to coś da. Jak nie to proponuje skrzyknąć sie podjechać motorami pod ambasade Białorusi niech na własne gały zobaczą że mamy motory lub dokumenty na ich zbycie. poprosić przyjazne media niech będą tam z nami i może to podziała. MSZ ma dośc swoich kłopotów by martwić sie naszymi. Oni sa dla samych siebie nie dla nas. Przede wszystkim musimy wystosować pismo zbiorcze z dołączonymi ksero ich pisma. Wiem że sprawe kręci Wojtek Wiśniewski i jeśli możecie to kontaktujcie sie z nim. On wyśle pismo zbiorcze.
wiking

Imię: Waldemar
Nazwisko: Korzeniewski

Postprzez Szymek 9 lip 2014, o 14:26

Dwa tygodnie temu przekraczałem granicę BY na motocyklu. Muszę przyznać, że z duszą na ramieniu, ponieważ nie wiedziałem co mnie czeka w związku ze sprawą cła. Mogłem nie otrzymać jeszcze zawiadomienia, a system już miał info o moich należnościach. Jednakże wszystko skończyło się tylko na strachu, czyli jestem czysty.
W chwili obecnej wyjeżdżający z BY i RUS zachowują przy wyjeździe deklarację celną, którą wypełnili na wjeździe. Jest to potwierdzenie, że wywieźli motocykl z terenu BY i RUS, KZ.
Ot, kolejne zmiany jakie wprowadzono.
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Postprzez Szymek 5 kwi 2015, o 21:23

Kończę udział w Forum, pozdrawiam, :lol:
Szymek

Poprzednia strona

Powrót do RAJDY KATYŃSKIE