Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Re: Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Postprzez korona141 6 cze 2014, o 18:59

....[/quote]
W ostatnim dużym akapicie drugiej strony jest pouczenie, ze można się odwołać (Настояще Решене может быть обжаловано...)

Niniejsza decyzja może być zaskarżona zgodnie z przepisami artykułów od 38 do 40 закона "О таможенном регулировании в Республике Беларусь" czyli ustawy o regulacjach celnych w Republice Białoruskiej.

Wychodzi mi, że "piśmo" jest napisne po rosyjsku a nie po białorusku
Dodatkowo dopisałbym, że deklaracja wywozowa została złożona dnia... ok. godz. ... w....

ustawa jest tutaj: http://www.ng.by/isfiles/000199_674234_Z50129.doc
termin na złożenie skargi jest w artykule 40 (28 strona pliku, generalnie rok)[/quote]

No wlasnie :twisted: ... a z kad mam znac jezyk bialoruski czy rosyjski? :shock: Otrzymuje list z Bialorusi w jezyku rosyjkim, pisany w prywatnej (malej) kopercie, napisany na dwoch stronach i to ma byc oficjalny list? Ja nie znam rosyjskiego na tyle aby pisac... A moze ktos z Wladz Rajdu mogl by sie wypowiedziec w tej sprawie??? :twisted: do MSZ czy do Bialoruskiej Ambasady... Przeciez sa nasze dane kto jechal; kiedy wyjechal i kiedy wrocil... Tak bylo by latwiej.. :evil: . Tak mysle... Pozdrowienia...
korona141

Imię: Piotr
Nazwisko: Kuligowski
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: XR Honda 650 L
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Adampio 6 cze 2014, o 20:14

korona141 napisał(a):Otrzymuje list z Bialorusi w jezyku rosyjkim, pisany w prywatnej (malej) kopercie, napisany na dwoch stronach i to ma byc oficjalny list?
Bo to inny świat :mrgreen:
Amerykanki (czyli kopery DL) używa w Polszcze głównie biznes. Urzędy dalej korzystają z kopert C6 do których pasuje złożona na czworo kartka A4. :lol:
A tak bajwyłej: naprawdę nie było na kopercie żadnej pieczątki? :shock:
Adampio

Nazwisko: A.
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Transalp 600

Postprzez Szymek 6 cze 2014, o 20:36

Za pomocą tłumacza "dr google" otrzymałem to :roll: :

Artykuł 40. Daty skargę do organu celnego
Odwołanie od decyzji, działań (lub zaniechania) organu celnego lub jego urzędnika może być złożony nie później niż jeden rok:
od dnia, w którym osoba stała lub powinien stać się świadomi naruszenia jego praw i (lub) uzasadnione interesy z nielegalnych lub nałożonych na niego wszelkich należności celnych;od dnia upływu terminu do organu celnego lub jego oficjalnej decyzji lub popełnienie organ celny lub jego oficjalny działań, decyzji lub których wykonanie jest zgodnie z przepisami prawa celnego Unii Celnej, ustawy i innych aktów prawnych Republiki Białoruś w sprawie regulacji celnych.

Ale to jest jeszcze lepsze:
Artykuł 38. Procedura odwoławcza
1. Decyzje, działania (lub zaniechania) organów celnych lub ich urzędników można odwołać się do organów celnych i (lub) do sądu.
Złożenie skargi na decyzję, działania (lub zaniechania) urzędu celnego lub jego oficer do organów celnych nie wyklucza prawa do odwołania się do sądu.
Możesz odwołac sie do sądu :lol: Czyli zanim zapłacisz to co masz azapłacic to wydasz kasę na adwokata, który musi reprezentowac Ciebie przed sądem.
Tak jak "korona141" napisał, należy przesyłac skan pisma i kontaktowac się z Wiktorem. Tutaj link:http://www.rajdkatynski.net/kontakt.html
Tak naprawdę to nie znamy treści pisma, więc należałoby przetłumaczyc oczywiście pomijąc tabelki, które wyszczgólniają odsetki od kwoty podstawowej. Czy ktoś podejmie się tego?
Będzie to pomoc dla wszystkich.
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez Zielo 6 cze 2014, o 22:08

Daro ma rację, najpierw trzeba spróbować najprostszymi metodami. Takie pismo spowoduje odbicie "piłeczki".
Zielo

Imię: Zbyszek
Nazwisko: Zieliński

Postprzez Zielo 6 cze 2014, o 22:08

Daro ma rację, najpierw trzeba spróbować najprostszymi metodami. Takie pismo spowoduje odbicie "piłeczki".
Zielo

Imię: Zbyszek
Nazwisko: Zieliński

Postprzez Twardy 6 cze 2014, o 22:12

Zielo napisał(a):Daro ma rację, najpierw trzeba spróbować najprostszymi metodami. Takie pismo spowoduje odbicie "piłeczki".

Odbicie na kolejne cztery lata...z odsetkami..bo tak u nich idą listy..

Szymek ma rację-ktoś musi się tym zająć-w imię dobra dla wszystkich którzy znaleźli się w tej nieciekawej sytuacji.
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Adampio 7 cze 2014, o 00:33

Jak trzeba to przetłumaczę te dwie strony, tylko ze moge zacząć dopiero w poniedzialek. Najpierw sprobuje przeleciec te dwie strony OCR-em, potem niech sie Gugiel zdziebko pomęczy a ja go sprawdze i doszlifuję.
Adampio

Postprzez korona141 7 cze 2014, o 10:54

Pozdrowienia dla wszystkich... DARO MA RACJE... Obecnie jestem w Polsce. Po krotce; prawo angieskie - mowi ze na kazdy list oficjalny - powinna byc odpowiedz w ciagu 30 dni biznesowych. ( Pomijam wiele faktow ze list z Bialorusi bardzo odbiga od prawa angilskiego stosowanego w caly swiecie cywilizowanym - np. sprowadzajac motor do Polski, zwloki nawen pozwolenie dla mijej sistry na sprzdaz mieszkania, jako onywatel Polski - wszystko - dla waznosci musialem zalatwiac w Ambasadzie Polskiej w Washingtonie.) W normalnym standarcie obecny list powienien przysc poczta dyplomatyczna poprzez Bialoruska Ambasade w Polsce. - Ale rozumiem to panuje prawo ZBOJECKIE i trzeba sie trzymac tego.
1. Kazdy kto otrzymal list, powienien do konca czerwca odpisac podobnie jak DARO mowi. Brak odpowiedzi znaczy zwykle "olewanie" za ktore beda konsekwencje.
2. Najlepiej bylo by aby Wladze Rajdu KAtynskiego - oficialnie - nie ustnie- w imieniu uczestnikow wystosowali list do miejsca z ktorego list otrzymalismy z kopia do Amasady Polskiej w Minsku; do Ambasady Bialoruskiej w Warszwie i MSZ. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma wszystkich w dupie - takze od nich nic nie otrzymacie.
Postanowilem wziac moja sprawe w swoje rece - i napisze moj krotki list (po polsku) z kopia dokumentu do :
1. Do miejsca odtrzymania dokumentu
2. Ambazady Bialoruskiej w Polsce
3. Ambasady Polskiej W Minsku
4. Zarzadu Rajdu Katynskiego
5. Ministertwa Spraw Zagranicznych
Musicie miec kopie wszystkich dokumentow i wyslac poleconym... i na tym sprawa sie konczy. (Zadnych wplat pieniedzy!!!) W przyslosci nie odbierac zadnych poleconych listow z Bialorusi czy Rosji... poprostu zworocic!

Prosilem "jaszczurke" o podanie mojego listu, dlatego ze pracuje na prymitywnym komputerze w Polsce... i zalacznik jest za duzy - aby tu umiecic... Postaram sie zrobic kopie calego mojego listu... Dzieki i pozdrawiam.... Probowalem... jezeli ktos chce otrzymaj moj dokument z Bialorusi - prosze napisac na moj email: korona141@yahoo.com - chetnie zalacze i wysle... nie udalo mi sie skopiowac...
korona141

Nazwisko: Kuligowski
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: XR Honda 650 L

Postprzez Daro 7 cze 2014, o 12:06

Jak jesteś w Warszawie , to pojedz do Ambasady Białorusi . Tam zostaw im stosowne pismo w formie oświadczenia : Oświadczam że dn. ....wyjechałem motocyklem o nr. .... z terytorium Białorusi . Jeśli go sprzedałeś , to piszesz to w oświadczeniu . Dowody posiadania nadal motocykla lub jego sprzedaży wymieniasz w piśmie jako załączniki i potwierdzone kopie dołączasz do pisma głównego .
Na kopi pisma prosisz o potwierdzenie ( podpis , pieczęć , data ) przyjęcia go wraz z załącznikami przez Ambasadę .

Odsetki mogą być naliczane dopiero po ustalonym terminie do odwołania . Wtedy wszelkie procedury zostają uruchomiane .
Jeśli odpowiecie na pismo w terminie i przedstawicie dowody że motocykl nadal jest Waszą własnością lub sprzedaliście go już po powrocie z Białorusi , to żądania o wpłacenia cła są bezzasadne .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez Adampio 7 cze 2014, o 21:03

Na razie wieszam wezwanie doręczone Koledze @korona141 w tekstowej wersji PDF-a, co pozwoli na wstępne tłumaczenie Guglem.
https://docs.google.com/file/d/0B_c1hzyZJuYvMW1zMU1LRUZNUkE/
(plik "zanonimizowany")
Koneserom mogę podeślać mailem plik edytowalny w formacie ODT (z tego generowałem linkowanego PDF-a) :lol:

Jeśli będzie taki vox poluli to wstawie na górze pierwszej strony skan nagłówka.

Do tlumaczenia mogłbym siąść najwcześniej w poniedzialek wieczór...
Adampio

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RAJDY KATYŃSKIE