Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Re: Pisma z grzywną z Białorusi dot.X RK

Postprzez ratcop 2 cze 2014, o 23:34

Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. – Józef Piłsudski
ratcop

Imię: Mariusz
Nazwisko: Jaszczur
gadu: 6405254
tlen: 0

Postprzez Twardy 3 cze 2014, o 19:03

Kolejna konkluzja od zainteresowanego tematem motocyklisty :

Rozmawiałem kilkakrotnie już z ludźmi na ten temat i moja ocena sytuacji pokrywa się do pewnego stopnia z tym co napisał Twój korespondent, którego tutaj cytujesz.

Też uważam, że należałoby zainteresować tą sprawą MSZ.

Czy nie wydaje się Tobie dziwne, że nie dotyczy to jednego pojazdu, ale kilku z tej samej grupy?

Więc co? Celnicy i pogranicznicy wpuszczają i wypuszczają bez deklaracji kilka pojazdów?

Przecież to nonsens. Sam chyba wiesz jak to u nich wygląda.

Zwróć uwagę, że w lipcu 2010 zaczęła funkcjonować Unia celna między Rosją i Białorusią, w związku z czym przestały istnieć posterunki celne na ich granicy.

Gdzie więc mieli oni oddać te papiery? Dopiero na granicy Rosja-Ukraina.

Tam zresztą wypełniali nowe deklaracje (ukraińskie), które oddali przy wyjeździe do Polski.

Czy tak? Jeśli gdzieś powstał bajzel, to najprawdopodobniej u nich i to należy wyjaśnić przy pomocy MSZ i moim zdaniem nie indywidualnie, ale zbiorowo tzn. cała grupa motocyklistów, którzy dostali takie wezwania do zapłaty powinna się zwrócić do naszych służb w MSZ i poprosić o pomoc prawną.

Jeszcze raz podkreślam, że nie wierzę w to aby chłopcy nie wypełnili i nie oddali tych papierów na granicy.

Sam wiesz jak to wygląda w praktyce. Jeden pomaga drugiemu (zwłaszcza takiemu, który po raz pierwszy przekracza granice na wschodzie) i sam wiesz jaka jest tam atmosfera.

Jeśli będę mógł w czymś pomóc, to służe, ale powtórzę raz jeszcze to co napisałem wcześniej.

Uważam, że po pierwsze powinni się skrzyknąć wszyscy, którzy dostali takie wezwania

(a ilu ich tak naprawdę jest?) i razem zwrócić się do naszych służb konsularnych.

Czyli - jeśli dostaliście listy - to chyba w tym samym przedziale czasowym.

Trzeba wiedzieć ilu jest motocyklistów tej sytuacji i zorganizować się,począwszy od wymiany nr tel,po ewentualne spotkania - np już z kancelarią prawną,lub może dojdzie do spotkania w MSZ ?

Musicie mieć kogoś ( lub siebie ) kto Was będzie i te sprawę formalnie-prawnie rozpatrywał i za to odpowiadał.

Po nitce do kłębka,choć może to być istny kołtun...
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Adampio 4 cze 2014, o 01:07

To może byc element wiekszej operacji:
http://niezalezna.pl/56002-bialorus-nekanie-polakow
Adampio

Imię: Piotr
Nazwisko: A.
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Transalp 600
gadu: 0

Postprzez Szymek 4 cze 2014, o 22:06

Proszę przesyłac skany otrzymanych dokumentów do Wiktora.
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez korona141 5 cze 2014, o 09:21

Pozdrowienia ze Stanow!!! No coz - ja tez bylem na Rajdzie w 2010 no i takze otrzymalem list polecony... ale tam burdel na tej Bialorusi, zeszlo im 4 lata aby napisac do mnie list ze nie wyjechalem z Bialorusi/ czy zostawilem im motor... skopiuje caly list - jezeli ktos to umie to czytac...to co oni mysla ze z Bialorusi poszedlem pieszo? :lol: - a moze wiedza w ktora strone i gdzie? :lol: Motora juz dawno nie mam...

Greetings from the United States!!! Yes, I was also part of Internotional Rajd Katynski, yes, I got stupied letter from Bialorus that looks to me that I am staying up there or did not get my bike... They must be idiots. Did I walk buck to Poland? Ks. Piotr
korona141

Nazwisko: Kuligowski
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: XR Honda 650 L

Postprzez Adampio 5 cze 2014, o 10:50

MSZ to nie burdel tylko klasyczne hodowanie odsetek. Urzedy w naszej czesci Swiata przypominaja sobie o zalegosci na chwile przed przedawnieniem i takim pismem przerywa bieg przedawnienia a odsetki dalej leca. No i dla urzedu liczy sie papier (czytaj deklaracja wywozowa) a nie fizyczne wybycie motóra z obszaru jurysdykcji urzedu
Adampio

Postprzez fajerstarter 5 cze 2014, o 18:42

korona141 napisał(a):Pozdrowienia ze Stanow!!! No coz - ja tez bylem na Rajdzie w 2010 no i takze otrzymalem list polecony... ale tam burdel na tej Bialorusi, zeszlo im 4 lata aby napisac do mnie list ze nie wyjechalem z Bialorusi/ czy zostawilem im motor... skopiuje caly list - jezeli ktos to umie to czytac...to co oni mysla ze z Bialorusi poszedlem pieszo? :lol: - a moze wiedza w ktora strone i gdzie? :lol: Motora juz dawno nie mam...

Greetings from the United States!!! Yes, I was also part of Internotional Rajd Katynski, yes, I got stupied letter from Bialorus that looks to me that I am staying up there or did not get my bike... They must be idiots. Did I walk buck to Poland? Ks. Piotr

to odpisz im żeby nie robili scen bo od 2010r latasz po Białorusi i ci się tu podoba,i że nie masz zamiaru stąd wyjeżdżać :-)
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Zielo 5 cze 2014, o 20:07

Pamiętacie, że podczas X RK jak przekraczaliśmy granicę Białorusko-Rosyjską padły kompy i białoruska laska miała po usunięciu awarii wprowadzić nasze przejście z motocyklami do systemu.
Może to jest przyczyną kłopotów.
Zielo

Imię: Zbyszek
Nazwisko: Zieliński

Postprzez Daro 6 cze 2014, o 07:42

Ja uważam że sytuacja jest bardzo prosta i nie trzeba angażować swoich pieniędzy na prawników .
Musicie tylko odpowiedzieć na dostarczone Wam pisma w podanym terminie (jak najszybciej, dzisiaj , teraz !!) .
Napisać krótko i na temat .
Np: W odpowiedzi na pismo nr. ..... odpowiadam że motocyklem nr....... marka ......z terenu Białorusi wyjechałem dnia ..... i jest moją własnością nadal lub sprzedałem go ..... podać dokumenty świadczące o tym i wysłać kopie razem z pismem .
Wobec tego w/w roszczenia o zapłatę cła uważam za nie zasadne .
Pozdrawiam ......
ZRÓBCIE TO JAK NAJSZYBCIEJ . NA PISMA TRZEBA ODPOWIADAĆ , TO PODSTAWA DO DALSZEGO DZIAŁANIA , ale po takich wyjaśnieniach popartych dowodami nie będzie to konieczne . Na pewno wycofają się z żądań , bo nie będą mieli podstaw . Proste jak białoruskie drogi :D

I takie pismo wraz z odpowiedzią trzeba mieć ze sobą jak byście kiedyś jechali na wschód , bo tam musi być jakaś cywilizacja :D
Wiktorowi też można to przekazać .
Ale najpierw pismo odpowiadające na to co dostaliście . DZIAŁAĆ .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez Adampio 6 cze 2014, o 15:22

Daro napisał(a):Napisać krótko i na temat .
Np: W odpowiedzi na pismo nr. ..... odpowiadam że motocyklem nr....... marka ......z terenu Białorusi wyjechałem dnia ..... i jest moją własnością nadal lub sprzedałem go ..... podać dokumenty świadczące o tym i wysłać kopie razem z pismem .
Wobec tego w/w roszczenia o zapłatę cła uważam za nie zasadne .
Pozdrawiam ......

W ostatnim dużym akapicie drugiej strony jest pouczenie, ze można się odwołać (Настояще Решене может быть обжаловано...)

Niniejsza decyzja może być zaskarżona zgodnie z przepisami artykułów od 38 do 40 закона "О таможенном регулировании в Республике Беларусь" czyli ustawy o regulacjach celnych w Republice Białoruskiej.

Wychodzi mi, że "piśmo" jest napisne po rosyjsku a nie po białorusku
Dodatkowo dopisałbym, że deklaracja wywozowa została złożona dnia... ok. godz. ... w....

ustawa jest tutaj: http://www.ng.by/isfiles/000199_674234_Z50129.doc
termin na złożenie skargi jest w artykule 40 (28 strona pliku, generalnie rok)
Adampio

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RAJDY KATYŃSKIE