V ZLOT W HUCIE PIENIACKIEJ 30.08-06.09.2014 R.

Re: V ZLOT W HUCIE PIENIACKIEJ 30.08-06.09.2014 R.

Postprzez jkw 26 mar 2017, o 13:49

"Z opowieści naocznych świadków z Wołynia czy Podola wynika że Ukraińcy liczyli się bardziej z Polakami stanowczymi niż uległymi co miało też odzwierciedlenie w czasie rzezi . Omijali z daleka gospodarstwa właścicieli o których wiedzieli że mają broń i mogą stawić zdecydowany opór .
To historia i naoczni świadkowie podpowiadają nam jak mamy dbać o swoje interesy ."

Polacy byli albo wcale, albo słabo uzbrojeni. Samoobrona Polaków polegała na patrolowaniu okolicy i ostrzeganiu o nadchodzącym zagrożeniu. nie słyszałem o omijaniu przez bandy z daleka domów gospodarzy, posiadających broń ( dubeltówkę jeśli już, bo tylko na taką było ich stać najczęściej). Nie wiem, skąd te informacje, ale zalecam zachowanie dystansu do często emocjonalnych, a przez to subiektywnych relacji.
Naoczni świadkowie, których relacji słuchałem (mój Tato, Babcia) opowiadali, że będąc bezbronnym najlepiej było wyjechać do miasta przynajmniej powiatowego . Babcia nie zdążyła i przez 2. tygodnie ukrywała się na strychu stodoły dowódcy miejscowego oddziału UPA (oczywiście bez jego wiedzy). Co przeżyła, trudno sobie wyobrazić. Tato, ostrzeżony przez sąsiada - Ukraińca o wydanym na niego wyroku , uciekł w styczniu, przy 30-stopniowy mrozie i był szczęśliwy, że po złapaniu go przez żandarma niemieckiego dostał tylko pięścią w twarz, po czym zdołał zbiec przez okno posterunku. To są sposoby dbania o swoje interesy w sytuacji bycia ewidentnie słabszym. Do romantycznej walki z przeważającym przeciwnikiem niezbędne są jednak tak trywialne, przyziemne rzeczy jak np. broń i amunicja.
jkw

Imię: Jerzy
Nazwisko: Kwiatkowski
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: SUZUKI V-Strom DL-1000
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Twardy 29 mar 2017, o 20:26

http://wiadomosci.wp.pl/ukraina-ostrzel ... 923181185a

Atak na polski konsulat na Ukrainie to nie tylko kwestia państwowa, to kwestia bezpieczeństwa naszej placówki dyplomatycznej i bezpieczeństwa naszych rodaków na tej ziemi - ocenił prezydent Andrzej Duda

Co się kończy a co zaczyna???

Do poprzedniego wpisu odniose się później ale co do trzeciej strony :

Zaistniałą sytuację skomentował też marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski, pytany na antenie radiowych "Sygnałów Dnia", czy to strona trzecia ingeruje w to, żeby się pogorszyły nasze relacje z Ukrainą, odpowiedział: "takie mam wewnętrzne przekonanie".

Może on wytłumaczy Tobie jkw bo nie wiem czy ja potrafię?

Jak pisałem ostatnio-jaki będzie smutny finał tych zdarzeń? ..... :evil:
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez jkw 29 mar 2017, o 22:21

Nie wiem, co chcesz mi tłumaczyć posiłkując się słowami marszałka Karczewskiego - powiedział on to, co ja próbuję przekazać w dotychczasowych postach. Marszałek powiedział, że ma wewnętrzne przekonanie, iż to strona trzecia ingeruje w te wydarzenia - strona trzecia, Ukraina jest stroną drugą. Ty natomiast a'priori uznajesz winę Ukrainy (przeczytaj proszę uważnie jeszcze raz moje posty).
Podkreślam z całą mocą - nie jestem ukrainofilem, ani rusofilem, ale żeby obciążyć winą którąkolwiek stronę MUSIMY mieć niezbite dowody winy, inaczej będziemy, jak dotychczas marionetką, rozgrywaną na wszelkie sposoby, zawsze na naszą niekorzyść. Pośmiewiskiem świata.
jkw

Postprzez Daro 30 mar 2017, o 08:42

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpiecz ... ge-zdjecia

Jeśli by nawet za wymienionymi wyżej czynami stała agentura Putina , nie umniejsza to winy Ukrainy .
To dzieje się na ich terenie i to Ukraińcy nie kontrolują swojego terytorium .
Najwyższy czas wysłać w eter przekaz skierowany do osób odpowiedzialnych za "prowokacje" żeby się nie trudzili .
Żadne wasze działania nie zburzą przyjaźni , której nie ma .
Ministrowie , Marszałkowie czy już nie czas zaprzestać pomocy Ukrainie i Ukraińcom . Jednym posunięciem wytrącicie oręż z rąk rosyjskich prowokatorów , a zaoszczędzone pieniądze przeznaczcie na rozwój naszego kraju , bo po to zostaliście wybrani .
Sprowadźcie jak najszybciej Polaków ze wschodu i uwolnijcie wzrost płac żeby chcieli wrócić Polacy z zachodu , a nie planujcie sprowadzenie kolejnych milionów Ukraińców .
Tylko tak nie będziemy "pośmiewiskiem świata" w tej czy innej sprawie .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez jkw 30 mar 2017, o 10:45

Nie chodzi o umniejszanie winy kogokolwiek, tylko o właściwą diagnozę; mówiąc o ew. winie Ukrainy nie wolno wykluczać wpływu Rosji. Zasada dr. House'a: oczywistość diagnozy powinna wzbudzać daleko idące podejrzenia co do jej trafności. To, że te wypadki miały miejsce na terytorium Ukrainy nie obciąża jej winą, natomiast można mieć pretensje o to, że nic, albo niewiele robią w celu zapobieżenia ich występowaniu i wykryciu sprawców.
Przyjaźni w prawdziwej polityce nie ma, są tylko interesy (casus Orbana). Sentymenty, owszem, mają jakieś znaczenie, ułatwiają, albo utrudniają osiągnięcie celu, nigdy nie decydują. Sprawcom tych prowokacji nie chodzi o zburzenie przyjaźni polsko-ukraińskiej, której rzeczywiście nie było zbyt dużo (Wołyń i Podole), teraz jest coraz mniej (manifestacje neobanderowskie, hasła rewizjonistyczne), a ostatnio prawie wcale (nieoparte na dowodach, póki co, oskarżanie Ukrainy o sprawstwo w profanacji cmentarzy polskich i ataku na konsulat w Łucku). Chodzi im o osamotnienie Ukrainy w ich walce o niezależność państwową i zdyskredytowanie jej w oczach Zachodu (bo w Polsce im się to już prawie udało). Polska już to przerabiała w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 r. i jedynie Węgry (i w końcu Rumunia) udzieliły nam pomocy. Założę się, że postawę Niemiec i Czechosłowacji wobec Polski w dużej mierze określały zakulisowe działania agentury rosyjskiej.
Proponujesz proste rozwiązania:
-zaprzestanie udzielania pomocy Ukrainie, wtedy rosyjscy prowokatorzy pozostawią nas w spokoju:
Wybacz, ale to jest skrajna naiwność, oraz leczenie skutków, nie przyczyn
-sprowadzenie wszystkich Polaków ze wschodu:
Przewiezienie to najmniejszy problem, pozostaje jeszcze kwestia zamieszkania, zatrudnienia, często nauki języka, adaptacji środowiskowej itd. Nie twierdzę, że to proces
specjalnie trudny do zrealizowania, ale na pewno długotrwały.
-uwolnienie wzrostu płac:
Może podpowiedz rządowi jak to szybko przeprowadzić, nie doprowadzając do hiperinflacji, załamania gospodarki i finansów państwa, systemu ubezpieczeń społecznych i tak
już będącego w dramatycznej sytuacji - nagrodę Nobla masz gwarantowaną, a i Polska nie będzie pośmiewiskiem świata.
Sprowadzenie Polaków z Zachodu do Polski, oprócz ich chęci wymaga również zapewnienia im przynajmniej takich samych świadczeń socjalnych, oraz płac,jak na Zachodzie, i
to od zaraz. Wyobrażasz sobie, że np. lekarz, po powrocie do Polski zarabia np. 25 000 zł (5 000 F), a drugi z takim samym stażem, specjalizacją, wiedzą, ale bez epizodu
emigracynego 5 000 zł ? I kto rozsądny by to firmował, na pewno nie minister finansów.
jkw

Postprzez Daro 30 mar 2017, o 11:22

Jestem naiwny :D ale nie aż tak żeby wierzyć Ukraińcom w ich bajki . Żeby wierzyć że wyjaśnią każdą sprawę , złapią sprawców i ich osądzą .
Nie jestem tak naiwny żeby uwierzyć że bojownicy z Donbasu przyjechali teraz na zachodnią Ukrainę żeby wypocząć po walkach .
Nie wierzę że te 150 osób na drodze do Lwowa zostało wynajętych przez Ruskich .
Nie wierzę że granatniki i inna broń wwożona do Polski jest dla islamistów http://natemat.pl/162019,dla-kogo-przem ... -do-polski .
jkw , chłopie ogarnij się , jak widzimy sytuacja się rozwija i może być jeszcze ciekawiej , a wtedy jak będziesz bronił "braci Ukraińców" .
Daro

Postprzez jkw 30 mar 2017, o 14:32

Daro, zanim odniosę się do twojego wpisu poproszę Ciebie jeszcze raz o bardziej uważne przeczytanie tego, co napisałem we wcześniejszych postach, bo sądząc po Twojej ocenie moich poglądów mam wrażenie, że kompletnie nie znasz ich treści.
Nie gniewaj się też, że oceniłem konkretne zachowanie (nie Ciebie osobiście przecież) jako naiwne, nie jest to przecież epitet.
Historia i polityka to nie kwestia wiary, ale analiza przyczynowo-skutkowa faktów (historia) i umiejętność podejmowania na ich podstawie optymalnych decyzji (polityka).
Z tymi "braćmi Ukraińcami" to już jednak przesadziłeś, co na pewno wynika z tego, o czym piszę na wstępie (mam nadzieję). Ja nie śmiałbym Ciebie posądzać o braterstwo z Rosjanami, taka ocena miałaby takie same podstawy (czyli żadne).
Przeczytałem przytoczony przez Ciebie artykuł z "natemat" i autor wyraźnie napisał: "...szef związku zawodowego Celnicy.PL. alarmował, że należy wzmóc kontrole na polskich granicach. Nawet tych wewnątrz-unijnych z Czechami i Słowacją, bo tamtędy może pójść przemyt broni i dżihadystów z Państwa Islamskiego". Granica polsko-ukraińska jest najsłabiej strzeżoną (przez Ukrainę) tu najłatwiej przeszmuglować uzbrojenie i bojowników. Ty jeszcze dołożyłeś banderowców - obyś nie miał racji.
Z taktycznego punktu widzenia utworzenie drugiego frontu jest zawsze nieopłacalne, wiedział o tym w 1939 r. Hitler i modlił się, żeby Francja i Anglia nie ruszyły od zachodu, wiedział o tym Stalin i ruszył od wschodu. Myślisz, że Ukraina o tym nie wie ? Również o tym, ze Polska ma jednak większą i lepiej uzbrojoną armię i wojska amerykańskie na swoim terenie, a w przypadku jawnej agresji na Polskę Rosja zechce wykorzystać ten fakt propagandowo i wojskowo, i nie omieszka "wesprzeć bratnią Polskę" atakiem ze wschodu, już z błogosławieństwem Zachodu ?
W tym wszystkim może i masz rację, ale nie zwalnia ona od logicznego myślenia i racjonalności w ocenie przesłanek.
jkw

Postprzez Daro 1 kwi 2017, o 07:29

Daro

Postprzez jkw 1 kwi 2017, o 08:12

I co, rzeczywiście mają czarne podniebienia? A na poważnie - nie wiem, co ma potwierdzać, a czemu zaprzeczać ten link.
jkw

Postprzez Daro 3 kwi 2017, o 08:37

Stanisław Srokowski http://www.srokowski.art.pl

https://warszawskagazeta.pl/felietony/j ... yrodnialca

https://warszawskagazeta.pl/felietony/j ... uje-polske

Ps: we Wrocławiu w Klubie Muzyki i Literatury przy ul.Kościuszki odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 18-tej spotkanie z Panem Srokowskim .
Daro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZLOT W HUCIE PIENIACKIEJ