Maszty motocyklowe na flagi

Maszty motocyklowe na flagi

Postprzez Krzych 7 gru 2014, o 00:09

Witam!
Coś pusto na tym forum :( ale spróbuję...
Temat wrzuciłem na forum.transalpclub.pl ale... jak na razie nic :shock:
Okres zimowy więc trzeba coś pokręcić, zepsuć, naprawić... ;)
Może ktoś z Was udostępni mi fotkę/fotki masztów na flagi zamontowanych na motocyklu. Oczywiście interesują mnie maszty metalowe (demontowane) ewentualnie nakieruje mnie na właściwą drogę co do ich wykonania i montażu. Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny :thanks:
Krzych

Imię: Krzysztof
Nazwisko: ------
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Honda XRV750 i XL600V
gadu: 0
tlen: 0

Re: Maszty motocyklowe na flagi

Postprzez fajerstarter 7 gru 2014, o 18:29

ja se wynająłem garaż i ma zamiar w nim podłubać,też myślałem o jakimś solidnym zamocowaniu na flage,wymyśliłem że zrobię maszt z rurki PCV,a mocowanie do masztu zrobie tak jak ma Sławek,z cybantów do rur hydraulicznych,Sławek mógłby wstawić jakąś fotke
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Krzych 7 gru 2014, o 23:31

fajerstarter napisał(a):...wymyśliłem że zrobię maszt z rurki PCV,a mocowanie do masztu zrobie tak jak ma Sławek,z cybantów do rur hydraulicznych...

rurka PCV :?: masz na myśli rurkę do instalacji wodociągowej :?: fajerstarter mógłbyś coś więcej napisać...
Krzych

Postprzez Szymek 8 gru 2014, o 11:44

[quote="fajerstarter"]ja se wynająłem garaż i ma zamiar w nim podłubać,też myślałem o jakimś solidnym zamocowaniu na flage,wymyśliłem że zrobię maszt z rurki PCV,a mocowanie do masztu zrobie tak jak ma Sławek,z cybantów do rur hydraulicznych,Sławek mógłby wstawić jakąś fotke[/quot]

Moje uchwyty do flag zamocowane są do kufrów aluminiowych. Oczywiście, że zamieszczę zdjęcia i opis mocowania. Każdy chętny, może zakupić poszczególne elementy i samodzielnie złożyć.
Ponieważ na co dzień jeździmy bez kufrów poszukuję rozwiązania, aby uchwyty mocować do stelaża. Planowane mocowanie wykonam z:http://cardevices.pl/data/radia_opis.php?id=69&img=cb :idea:
Oczywiście po wykonaniu zamieszczę zdjęcia i opis montażu. :)
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez fajerstarter 8 gru 2014, o 15:03

To zwykła rurka PCV do hydrauliki,jest lekka i elastyczna,możesz każdy wymiar sobie dobrać,a znajomy z korporacji wozi taką bo twierdzi że lepiej się niesfornego klienta leje taką rurką niż metalową bo metalowa się od plerów odbija a ta dobrze przylega i się elegancko do plerów klei i się nie łamie,więc myślę że jako maszt na flagę będzie idealna,do tego cybanty do tych rurek jak ma Sławek i mocowanie igiełka :-)
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Szymek 8 gru 2014, o 22:44

Widok mocowania uchwytów rurki aluminiowej w którą wsuwamy drzewiec fi12.
Widoczną obejmę stosujemy do mocowania rurek hydraulicznych, zakres od fi11 do fi15(widoczne oznakowanie). Za pomocą szpilki M8 służącej jako dystans, mocujemy do ścianki kufra aluminiowego. Pierwsza nakrętka służy jako łącznik, a druga jako kontra.
Obrazek

Obrazek

Możemy wydłużyc szpilkę dystansową i też będzie dobrze.

Obrazek

Obrazek

Zapewne każdy zastanawia się co jest po drugiej stronie ścianki kufra :roll:

Obrazek

Tutaj zastosowałem śrubę M8 z podkładką, wkręcaną w nakrętkę znajdującą się po drugiej stronie. Proponuję zastosowac klej do gwintów(niebieski) oraz nakrętki z plastikową wkładką.
Czyli kupujemy:
1. Uchwyt fi11-fi15 =2sztuki
2. Nakrętki M8 = 6 sztuk(w przypadku krótkiej szpilki) lub 8 sztuk(w przypadku długiej szpilki)
3. Śruba M8 z łbem soczewkowym = 2 sztuki(skracamy do potrzeb)
4. Szpilka M8
Kleju nie wpisuję ponieważ pożyczamy od sąsiada lub zaprzyjaźnionego mechanika :lol:
Powodzenia :D

PS
Te większe uchwyty służą do mocowania smaru(to dla dociekliwych) :roll:
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Postprzez Krzych 9 gru 2014, o 21:04

Szymek i fajerstarter dzięki serdeczne za zainteresowanie tematem, uwagi, podpowiedzi i załączone fotki... :D
Mocowanie do kufrów jest chyba najlepszym rozwiązaniem... ;) z lekką i elastyczną rurką hydrauliczną tak jak podpowiada fajerstarter. Dzisiaj przez chwilkę byłem w garażu i zastanawiałem się gdzie by tu jeszcze można by było zamontować maszty...tak, żeby były niezależne od kufrów bocznych :?: Jest jeszcze miejsce bezpośrednio za siedzeniem przy płycie...ale tam z kolei przeszkadza kufer centralny :(
Krzych

Postprzez Szymek 9 gru 2014, o 21:58

Tak jak wspomniałem, mam już pomysł, ale pozostaje jeszcze zakup części i zamontowanie.
Zapewne mam uproszczoną sprawę, ponieważ zdemontowałem plastikową płytę bagażnika(TransAlp), a zamontowałem stelaż metalowy.
Szymek

Postprzez Szymek 5 kwi 2015, o 21:19

Kończę Swoją obecność na forum, do zobaczenia na drodze. :lol:
Szymek

Powrót do NASZE MOTOCYKLE I NIE TYLKO