Motocykl bohaterem literackim i czymś jeszcze

Re: Motocykl bohaterem literackim i czymś jeszcze

Postprzez Daro 3 maja 2012, o 15:16

Ja bym im powiedział , jak bym ich znał tak jak Ciebie . Ale czy oni by mnie posłuchali , czy pozwolili by powiedzieć .
Myślę że nie . Oni wolą Ryśków .
"wszystkie Ryśki to fajne chłopaki" , jak mówią od wielu już lat .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez nell 3 maja 2012, o 16:49

Daro - jak nie na Ciebie, to na kogo telewizja może liczyć? Bo Heniek i Rysiek publikę mają.
A telewizja publikę traci - za moją i wielu innych przyczyną. Kiedy reklamy przekroczyły ( między wiadomościami a sportem a pogodą ) granice mojej wytrzymałości - telewizor został skasowany ( mimo, że tam w tych reklamach taki jeden Wojtek zarabia co go Heniek i Rysiek nawet lubią - facet jest (bo w reklamie to bywa różnie). Ale dla mnie czas reklamy- to ich pieniądz. Nie kupią za to reszty mojego wspaniałego życia.
No i jak będzie? Ultimatum - Albo ballady Heńka w telewizji , albo manko p.Dworaka.
nell

Imię: jolanta
Nazwisko: Pawelec

Postprzez nell 3 maja 2012, o 21:47

Zapomniałam dodać - że znamy się na fachowcach, bo sprawa została wnikliwie zbadana, zdefiniowana i można na nas polegać. Fachowiec to fachowiec - czy na motocyklu, czy przy kamerze, czy na wizji.
Widać nie pomyśleli - bo amatorszczyzna żałosna i jak smutne makarony - serialowa.
nell

Postprzez nell 4 maja 2012, o 22:12

O dobrze zapowiadającym się fachowcu- hydrauliku anegdota wspomina, że po szkole i końcowych sprawdzianach miał okazję odwiedzić wujka za wielką wodą. Kiedy zaprowadzono go nad wodospad Niagara młodzieniec zadumał się, po czym rzekł stanowczo: "Myślę, że potrafię to naprawić".
nell

Postprzez nell 7 maja 2012, o 14:46

Zaglądamy znowu do książki:

"Każda maszyna ma swoją unikalną " osobowość" (...) intuicyjna suma tego wszystkiego co się o niej wie i do niej czuje." - co mówi ci Twoja intuicja?

"Nowe maszyny zaczynają swój żywot jak dobrze prezentujący się nieznajomi i w zależności od tego , jak są traktowane, przekształcają się szybko w wadliwie działające zrzędy, a w przeciwnym przypadku w zdrowych i pogodnie usposobionych przyjaciół." - ciekawe co mówi Twoja maszyna o właścicielu: zrzęda, narwaniec , czy przyjaciel?
nell

Postprzez nell 10 maja 2012, o 14:38

Nuda - jest największym naszym wrogiem. Nasza książka daje kilka przykładów:

"Jesteś z góry tak mocno przekonany, że wszystko robisz źle, że boisz się robić cokolwiek."
Autor radzi - przenieś na papier wszystko co cię trapi. Im więcej "tarapatów" zapiszesz- tym bardziej się uspokoisz.

" Wysokie wyobrażenie o sobie osłabia możliwość rozpoznania tego co nowe , a więc ciekawe ( o nowej jakości)" Wobec nieznanego, nowego, jesteśmy skromni i rozważni.
Autor radzi: Przyjmij założenie o swej skromności - odwaga wyjścia na przeciw nowemu sama się pojawi.

" Niecierpliwość - nie mam (wystarczającej ilości) czasu, więc nie robię nic."
Autor radzi: ogranicz cel główny do celów bezpośrednich. Ważny jest tylko ten krok

"Kiedy dopadnie cie nuda z monotonii wykonywanej pracy - zatrzymaj się. (...) To sygnał, że wystąpiły problemy."
Autor radzi: Przyjrzyj się problemom - nie oceniaj. Rozeznanie w tym co jest - pozwala opanować sytuację.

p.s.To ciągle książka o motocyklach - i o nas.
nell

Postprzez nell 21 maja 2012, o 11:04

Życie na motocyklu - to trochę satysfakcji i wielka szkoła "pułapkologii" :oops: :

" Mamy do czynienia z trzema rodzajami wewnętrznych pułapek:
- tymi, które blokują odbiór uczuciowy - zniechęcenie wartości (funkcjonowania wg wartości, mozół dźwigania wartości, brak widoków na zwycięstwo wartości.... :|
- tymi, które blokują poznanie - zniechęcenie prawdy ( blaknie atrakcyjność prawdy dla nas , w nas :|
- tymi, które włączają hamulce psychosomatyczne - zniechęcenie mięśni ( utrata elastyczności, harmonii między psyche a ciałem :|

Tekst powyższy mówi o usterkach motocykla. Czytam o usterkach mojego funkcjonowania i to dodałam w nawiasach.
nell

Postprzez ccc 21 maja 2012, o 14:37

I to jest problem mojego motocykla; ma zniechęcenie wartości. W konsekwencji tego ma zablokowany odbiór uczuciowy. W nawiasach nie mam usterek.
ccc

Imię: Maciej
Nazwisko: Wojtczak

Postprzez nell 21 maja 2012, o 16:18

" Wszystko jest analogią, tylko dialektycy o tym nie wiedzą." ( str. 367 )

I jeszcze tylko rozdział końcowy, w którym taka konstatacja: "Choć imiona i ciała nieustannie przemijają, owa utrzymująca nas razem większa całość nieustannie trwa."
"Większa całość" jeśli ( tak myślę) trzyma nas razem - to wtedy ta mała całość w nawiasach bez usterek.
Gratuluję Wam tworzenia i wizji tej "większej całości". Nie rezygnujcie.

Nie mijam się z intencją autora, gdy czytając o motocyklu - odnajduję analogie ( w nawiasach i poza nimi ;)
nell

Poprzednia strona

Powrót do NASZE MOTOCYKLE I NIE TYLKO