Jaki kask?

Re: Jaki kask?

Postprzez Adampio 23 lut 2014, o 03:05

Ja kupilem sobie NAXĘ z wypinana szczeka. Poza koniecznością zablokowania zakrętek szyby żeby ich nie gubic nic mi więcej nie potrzeba. Jest czarny matowy bo białych w moim rozmiarze nie było akurat. Jak pomyśle ile można kupić benzyny za różnice miedzy NAXĄ a jakim markowym przestaje mieć jakiekolwiek wątpliwości. Żeby nie było ze nie mam porównania w dol. Jedzilem pol roku w otwartym TORNADO za 59 zł. na Alledrogo + gogle ale powyżej 80km/h szum był nie akceptowalny kompletnie.
Adampio

Imię: Piotr
Nazwisko: A.
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Transalp 600
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Emilian 24 lut 2014, o 00:56

Cześć. Faktycznie kask niemieckiej policji wygląda jak Schuberth. Brakuje mu tylko pinlocka i blendy przeciwsłonecznej. Blenda w Schubercie C3 chowana jest do wnętrza skorupy. Nie opada i nie rysuje się sama z siebie. Shoei i Schuberth to porównywalne klasy. Zgadzam się, że podniesiona szczęka wygląda jak krzyżacki chełm, ale dotyczy to prawie wszystkich szczękowców. Nie pamiętam dobrze, ale Schuberth daje pięć lat gwarancji i zniżkę 50% przy zakupie drugiego kasku po wypadku. Oczywiście jeśli go przeżyjesz. Osobiście wolę mieć na głowie coś, co daje mi względne poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Słyszałem o motocykliście, który jeździł w przekrojonej gumowej piłeczce na głowie. Z daleka też wyglądało to jak kask. Garnek kupuje się dla ochrony swojej głowy, a nie dla Kodeksu Drogowego i jego przepisów. Wolny wybór.
Emilian

Imię: Emilian
Nazwisko: Hutny
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: BMW r850r

Postprzez Emilian 24 lut 2014, o 01:20

Zapomniałem się zapytać. Daro, jak to jest możliwe by pinlock mógł rysować szybę ? Nie mogę tego zrozumieć. Czyżby Nolan miał jakiś patent? U mnie pinlock to miękka i elastyczna "szybka" idealnie przylegająca do wizjera od wewnątrz. Mogę go porysować tylko ja sam, np. przez niewłaściwą eksploatację. Innej opcji nie mam.
Emilian

Postprzez Daro 24 lut 2014, o 08:08

Emilian napisał(a):Zapomniałem się zapytać. Daro, jak to jest możliwe by pinlock mógł rysować szybę ? Nie mogę tego zrozumieć. Czyżby Nolan miał jakiś patent? U mnie pinlock to miękka i elastyczna "szybka" idealnie przylegająca do wizjera od wewnątrz. Mogę go porysować tylko ja sam, np. przez niewłaściwą eksploatację. Innej opcji nie mam.

Cześć . Nie wiem , nie używałem . Widziałem tylko szybę kasku gdzie był używany pinlock . Wewnętrzna szybka-pinlock nie była taka delikatna i po zamocowaniu między mocującymi kołkami na szybie musiała się chyba poruszać i drgać podczas jazdy , a może nawet wchodził między szyby zanieczyszczenia i dlatego szyba główna rysowana się pod wpływem tarcia . Takie zjawisko widziałem u kolegi w Airoh-u i u siebie w Nolanie nie używałem sądząc że może być podobnie , a i nie chciałem zawracać sobie głowy dodatkową szybką . Czy to jest wina producenta czy nie właściwego montażu nie wiem .

Pewnie w Schubeth-cie jest to lepiej rozwiązane , jak piszesz .
Schuberth , fajny kask i jeden z najlepszych kasków na rynku . Ale cena jest odstraszająca i mocno zawyżona .

Tu jeszcze http://allegro.pl/kask-off-road-cross-a ... 80979.html fajny kask AGV .
Lekki (chyba nie całe 1300 g) i dobrze zrobiony . Jeszcze w tamtym roku kosztował ok. 800 zł .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez ASIA7 24 lut 2014, o 18:24

Nie wyobrażam sobie żeby pinlok rysował szybę! Ja mam pinlok do wymiany bo już nie przylega do szybki, a to zapewne dlatego, że dość często przepinałam go do drugiej szybki :-( Najprościej porysować wkładając rękawice do kasku lub co gorsza kluczyki :@
ASIA7

Imię: Joanna
Nazwisko: S
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Kawasaki gpz 500

Postprzez Emilian 24 lut 2014, o 21:40

Cześć. Zgadzam się z Waszymi opiniami. AGV wygląda mi na integrala, a Fajer przymierza się do szczękowca. Dla mnie jest on zbyt agresywny i futurystyczny. Wolę klasyczny wygląd. Asiu7 może da się jeszcze podciągnąć pinlocka na mimośrodach. Można je przekręcić maksymalnie na zewnątrz. Ostatecznie udaj się do serwisu i nich Ci doradzą. Podobno mają dobry i chętny do pomocy. Chcę poinformować wszystkich zainteresowanych historią, że w najbliższą środę w Bychlewie o godz. 17 u Maćka K. odbędzie się się spotkanie z prof. L. Żebrowskim. Sądze, że tę informację umieszczam w niewłaściwym dziale. Jeśli tak, to wybaczcie.
Emilian

Poprzednia strona

Powrót do "PO GODZINACH"