Jaki kask?

Jaki kask?

Postprzez fajerstarter 18 lut 2014, o 17:31

Szymek,Darek i reszta,nie chcę już żadnych wzorców i przykładów,bo chałupę będę musiał sprzedać przez was,chodzi mi o kask,wiem ze marudzę ale nie tylko mi może się okazać że doradzacie,walicie tysiące km.po Syberii,Kazachstanie i musze was wykorzystać i wydoić z wiedzy,osobiście dziwię się dla czego "testerzy" różnego rodzaju pism motocyklowych nie czekają na powrót RK żeby zasięgnąć opinii na temat motocykli i ubioru jak sie spisały na rajdzie,przecież to kopalnia wiedzy dla dziennikarzy motocyklowych,to dadzą im firmy do potrzymania kask do ręki,czy też buty do pochodzenia w domu i po kilku dniach jełopy wystawiają "fachową" cenzurę,latałem jak wiecie sportowymi motocyklami,i teraz po zakupie z moja ŻONĄ od dn.15.02 :-) HONDY VARADERO wszystko muszę zmienić,kombinezon FELIKS już mam,buty mam,teraz kask,jaki!!! Są trzy rodzaje które mnie interesują,na przykładzie kasku SHARK
http://allegro.pl/shark-raw-maska-gogle ... 45186.html
czy z odpinaną szczęką?
http://allegro.pl/kask-shark-evoline-ii ... 83140.html
Czy też zwykły prosty ze szczęką podnoszoną do góry,bez żadnych bajerów?,który z tych modeli byłby najlepszy?
http://allegro.pl/kask-szczekowy-shark- ... 32587.html
Co jest ważnego na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiego kasku?
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933
tlen: 0

Re: Jaki kask?

Postprzez Daro 18 lut 2014, o 22:14

Fajer jaki kask nie wybierzesz , ważne żeby był biały .
Kask biały mniej się nagrzewa , ale najważniejsze jest to że jesteś widoczny , przez co bardziej bezpieczny .
Zwróć uwagę o ile bardziej jest widoczny motocyklista w białym kasku niż np. w czarnym .
W mieście , pomykającego między samochodami motocykliste mało widać , ale widać doskonale jego biały kask . Tak samo jest też poza miastem . BIAŁY KASK "RZUCA SIĘ W OCZY" . Kup biały , nie czarny .
Jeśli chodzi o kask , to zwróciłem uwagę na kaski szczękowe NAXA http://naxa.pl/nowa/. Dobrze zrobione , lekkie i tanie kaski . Do wyboru model F 01 lub F 02 .
Możesz je obejrzeć np: na ul. Targowej 7 w sklepie Yamahy - tam powinni mieć te kaski .
http://allegro.pl/naxa-f01-szczekowy-20 ... 59197.html
http://allegro.pl/kask-naxa-f02c-szczek ... 42961.html
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski
gadu: 0

Postprzez Emilian 19 lut 2014, o 14:13

Witam . Ostatnio obserwowałem twoje zakupy dotyczące butów. Chciałem pomóc, ale to już nieaktualne. Jeżeli chodzi o kask, to podobne dylematy przechodziłem przy zakupie swojego białego C3. Mierzyłem także sharka. Duży, ciężki i ograniczona widoczność. Zaznaczam, że jest to moja subiektywna ocena. Mierzyłem też nolana. Te tańsze bardzo trzeszczą a ja lubię ciszę. Po założeniu C3 już wiedziałem, że to jest to. Fakt, kosztuje masę pieniędzy, ale nie żałuję. Kupiłem na promocji. Wiem, że tanie mięso psi jedzą. Jeździłem z Wami w zeszłym roku, praktycznie we wszystkich warunkach pogodowych. Powrót z pogrzebu z Suchowoli rozwiał moje wszystkie wątpliwości. Komfort jazdy super a zrobiłem wtedy ponad tysiąc kilometrów jednego dnia. Widziałem jak mój kolega męczył się podczas jazdy w innym kasku. Zrobisz jak zechcesz, ale posłuchaj też Daro - biały kolor lub odblaskowy i koniecznie z dobrym pinlokiem. Zastanawiałem się również nad integralem ponieważ jest jeszcze cichszy. Na Rajdzie i tak najczęściej zdejmujemy kaski i zakładamy inne nakrycia. Dodam, że w C3 jest ciepło i nic nie podwiewa. Wentylacja taka, że rwie cebólki włosów, ale Tobie to nie grozi. Wybacz za żart.
Pozdrawiam
Emilian

Imię: Emilian
Nazwisko: Hutny
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: BMW r850r

Postprzez fajerstarter 20 lut 2014, o 08:12

Kurde,właśnie chciałem mieć czarny mat :( ale w takim razie jeszcze to przemyślę,co to jest ten C3 i pinlok? Do tej pory latając na sportowych motocyklach to miałem kolorowe kaski i kombinezon,nikt we mnie nie wjechał,może właśnie dla tego,ale w wypadku gdy zmieniam wszystko to może i z tym białym kaskiem to jest niegłupi pomysł,tylko biały to taki trochę genderowy,biały to prawie jak różowy :( ,Emil,właśnie chcę szczękowy bo okazuje się że podczas deszczu nie potrzebujesz go ściągać,otwierasz szczękę i masz go jak czapkę,a to się przydaje gdy trzeba w ulewie stać na mszy czy też iść gdzieś i robić jeszcze zdjęcia,cichy myślę że też nie ma większego znaczenia,VARADERO nie rozwija jakiś hiper prędkości,w dodatku mam wysoką szybę,w sportowym moto to tak,tam jak się leciało ponad 200 to po ściągnięciu kasku trzeba było krzyczeć żeby coś usłyszeć,ale w moim viaderku z szybą nad głowę? I ja na viaderku :-) https://plus.google.com/app/basic/photo ... rm%25253D1
fajerstarter

Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade

Postprzez Daro 20 lut 2014, o 10:25

Na Targowej 7 jest taki sympatyczny gość co ci wszystko wytłumaczy i pokaże .
Udaj się tam i pogadaj , a dodatkowo będziesz miał okazje założyć kask NAXA za 259 zł i C3 schuberth za 2599 zł i sam ocenić różnicę :)
Czy jechać po taniości czy na bogato :)
Daro

Postprzez fajerstarter 20 lut 2014, o 10:56

Wiem gdzie,przejde się,ale już wiem że raczej po taniości,choć jestem gotów wydać z 500-600 zł na kask,w tych droższych kaskach płaci się za komfort i firmę,czy ja przywalę łbem przy stu w NOLANIE czy w NAXA to efekt urwania łba będzie ten sam :-) a w deszczu ani ten ani ten nie przemoknie :-)
fajerstarter

Postprzez Emilian 21 lut 2014, o 01:14

Czołem. Za swojego schuberta dałem 1650 zł. w bielbike. Model klasyczny tj. bez kryzy z tyłu i spokojniejsze wloty wentylacyjne. Kosztował trochę więcej niż Nolan 43 Clasic. Biały kolor z daleka jest często mylony z policją. Trzeba być gotowym na różne reakcje kierowców z zajechaniem drogi włącznie. Pinlock to dodatkowy antyparujący bajer na szybkę. Docenisz , gdy będziesz musiał jechać w deszczu, mgle lub niskich temperaturach. Sam kosztuje około 90-100 zł. Trzeba jednak pamiętać o mocowaniu, czyli mimośrodowych śrubkach(o ile są otwory w szybce) lub klejeniu silikonem. Uważam, że śrubki są lepsze. Zawsze można odkleić czy podregulować. Wracając do kasku to mam jeszcze V-maxa. Kiedy go kupowałem kosztował tyle, co moja stara CZ. Dawne czasy. Kiedyś jechałem w trudnych warunkach. Musiałem uchylić szybkę. Zimno, mokro i niebezpiecznie. Potem katar, gardło itp. Daro prawdopodobnie podał cenę z dodatkowymi bajerami typu radio z komunikacją. Uważam, że jeśli zadbałeś o nogi, to głowie też się należy. Przecież jest tylko jedna. Przypomnij sobie wypadek pewnego posła podczas wyprzedzania ciężarówki. Myślę, że tanie kaski w porównaniu do kasków ze średniej lub wyższej półki mają się tak do siebie, jak Maluch do Volvo. Zaznaczam, że jest to moje subiektywne odczucie i nie mam zamiaru nikogo obrazić moimi wywodami. Najlepiej byłoby przejechać się w kasku i go przetestować. Jeżeli nie kupisz wcześniej i będziesz na pielgrzymce na Jasnej Górze, to służę swoim. Oczywiście do testu. Wcześniej chciałem Ci polecić do obejrzenia ofertę firmy Tarbor z Lublina(buty itp.) Podobno mają sklep w Warszawie.
Emilian

Imię: Emilian
Nazwisko: Hutny
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: BMW r850r

Postprzez ASIA7 21 lut 2014, o 10:45

Fire, ja mam genderowego, tzn. białego Shoei'a :-) Szczęka to faktycznie wygodna sprawa, zwłaszcza jak człowiek się spieszy, a trzeba zatankować, zjeść itp. Niestety ja się trochę rozczarowałam - wcześniej jeździłam w integralu Marushin i myślałam, że jak Shoei to będzie super cicho, a niestety w moim szczękowcu nie jest :-( Poza tym jest ok. No i ja oprócz pinloka szukałabym jeszcze modelu, który ma blendę.
Wcześniej rozważałam kupno Nolana, ale po przymiarce nie miałam wątpliwości - waga, wykonanie, wszystko na korzyść Shoei, poza ceną niestety ;-)
ASIA7

Imię: Joanna
Nazwisko: S
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Kawasaki gpz 500

Postprzez fajerstarter 21 lut 2014, o 20:03

nie wiem jak co to waszym zdaniem jest głośno,bo ja zawsze latałem w integralnym kasku,i po jego ściagnięciu łeb mi pękał,myślę że to zależy od tego jaką prędkością się jedzie i czy ma się szybę przed sobą czy nie,bo z tego co wam powiem to miałem kilka kasków,ostatni to UWEX integralny,jakość przeciętna taki za 800-1000zł,jadąc w nim powyżej 230 to tak jakbyś stał za silnikiem startującego odrzutowca,nie słychać nawet ryku silnika,w tym samym kasku jechałem viaderkiem,otworzyłem sobie szybę i słyszałem szum opon wyprzedzających mnie samochodów (o zgrozo :evil: ) chętnie bym się przejechał w kasku szczękowym,jak nie kupie do rozpoczęcie sezonu na J.G to chetnie wypróbuję jak to jest z tymi kaskami,i co powiecie na to? cena 390zł kask który używa Niemiecka policja
http://armyworld.pl/product-pol-2473-Ka ... -Nowy.html
fajerstarter

Postprzez Daro 22 lut 2014, o 08:56

fajerstarter napisał(a):cena 390zł kask który używa Niemiecka policja
http://armyworld.pl/product-pol-2473-Ka ... -Nowy.html

Kas jak kask , na pewno spełnia swoje zadanie . Rozmiar uniwersalny ?
Ten jak by podchodził pod Schubertha tylko model z przed kilkunastu lat . Kiedyś miałem podobny kask , też BMW . Nie mogę wiele powiedzieć na jego temat , nie jezdziłem w nim , ale w środku była metka "made in italy" i po otwarciu szczęki przypominał krzyżacki hełm . A motocyklista w nim krzyżaka :) https://www.google.pl/search?q=he%C5%82 ... B131%3B180 tradycja ;)

Włosi produkowali też motocykle w swojej Aprili dla BMW pod znakiem BMW do 2000 r. To były i są bardzo dobre motory :) kaski też robią dobre :)
Ja już od 8 lat jezdze we włoskim NOLANIE N 100 E . Bardzo dobry kask . Mały , w miarę lekki , szczęka otwiera się bardzo sprawnie na mimośrodach więc po otwarciu nie pozostaje w polu widzenia , ma pinlock-a ( nie używam , może rysować szybę) , nie ma osłony przed słońcem (można dokupić) .
Polecam , bo też pewnie można kupić z zapasów https://www.google.pl/search?q=nolan+n1 ... 80&bih=685
Daro

Następna strona

Powrót do "PO GODZINACH"