Rajd-"Jak Czarniecki do Poznania"- Dania 2008r-film TVp-W-wa

Rajd-"Jak Czarniecki do Poznania"- Dania 2008r-film TVp-W-wa

Postprzez makuiaku 3 lut 2010, o 13:14

Wiosną -maj-czerwiec 2008r mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Rajdzie - " Jak Czarniecki do Poznania . . . .", - Dania, szlakiem Wojsk Rzeczypospolitej Polskiej, 5400 Rycerzy na koniach pod wodzą Hetmana Stefana Czarnieckiego w 1658r w celu udzielenia Królowi Duńskiemu pomocy w wyparcia z Danii okupujących wojsk Szweckich. Zadanie zostało wykonane , Szwedzi wyparci z Danii, okupując na koniec oddzieloną cieśniną morską wyspę Als. Rankiem 14 grudnia 1658r Hetman Czarniecki wraz 3000 rycerzami w łodziach, a konie rozkulbaczone wpław obok łodzi, pokonali cieśninę, zaskakując niczego nie spodziewających się szwedów- zostali pobici, a reszta schroniła się w zamku Kolding mając dwie możliwości: zginąć od polskiego miecza lub skoczyć z wysokiej wierzy zamkowej do morza jako bardziej honorowa zagłada. /Dokładnie to opisuje Jan Chryzostom Pasek w swych Pamiętnikach/
Teraz dopiero zostało zakończone / trochę to trwało / opracowanie filmy z tej naszej wyprawy do Danii przez Telewizję Polska -Warszawa i udostępnienie filmu przez stronę internetową Związku Polaków w Danii o adresie : http://www.polowizja.dk - Trzy Części, plus Część- Wstęp - szukać na stronie głównej - link- informacja na samym dole strony lub w Dziale-Archiwum.
Film stanowi Foto- reportaż z naszej Wyprawy, przeplatany komentarzem - Lekcją Polskiej Historii- nietylko dla uczestników, przez narratora - głównego autora zamysłu tego Rajdu i oczywiście też uczestnika, wydaje mi się nie wszystkim nam znanej i zgodnie z ludowym porzekadłem - " lepiej późno niż wcale " należy to wchłonąć " obowiązkowo".
Wszystkich serdecznie pozdrawiamy, życzymy ciekawego spędzenia "troche " wolnego zimowego czasu razem z naszym Rajdem Super / to się już nie powtórzy/- Aku+Maku.

http://www.polowizja.pl - tu są filmiki !
Ps. Poniżej - " Prolog " do rozpoczęcia Rajdu do Danii - Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego BS 2008 w Borsku na Kaszubach, a następnie Zlot Uczestników w Lubaniu - nocleg w niespotykanym rodzaju Hotelu Beczkowego, zwiedzenie Centrum edukacji i Promocji Regionu Szymbark , uczestniczenie w w procesji Bożego Ciała w Parafii Św. Michała Archanioła w Rekownicy i Oficjalne Rozpoczęcie Rajdu do Danii w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie / Jedynynym na Świecie/ w miejscu urodzenia autora Hymnu -Józefa Wybickiego , a potem to już w drogę do Danii:

http://picasaweb.google.com/makuiaku/Ro ... rue&pli=1#

A puki co - śmigamy na potrzebną w Sezonie 2010 kondycję do Smigania trochę szybciej!

http://picasaweb.google.pl/makuiaku/017 ... J2pxrv5Bw#
makuiaku
 
Posty: 40
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 20:36
Lokalizacja: Wrocław - już teraz !- Polska
Imię: Bogumił
Nazwisko: Kubiak /maku/
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Intruder C 800
gadu: 0
tlen: 0
skype: makuiaku

Powrót do JAK CZARNECKI DO POZNANIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron