uwaga! Zmiana miejsca zlotu! Gietrzwałd

Re: uwaga! Zmiana miejsca zlotu! Gietrzwałd

Postprzez Jur 5 kwi 2012, o 15:47

XI Rajd Katyński
Jur

Imię: Jurek
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha XJ 900S
gadu: 19894260
tlen: 0

Postprzez Chriss 15 kwi 2012, o 16:37

Przed chwilką przyjechałem do domu po zlocie w Gietrzwałdzie. Chylę głowę przed organizatorami i wszelkimi ludźmi których tam poznałem było wspaniale oby tak dalej koledzy :).
Chriss

Imię: Chris
Nazwisko: Klaus
gadu: 0

Postprzez Daro 15 kwi 2012, o 17:53

Ja również . Wyjątkowe spotkanie . Wyjątkowi ludzie . Wyjątkowe miejsce . Dziękuj .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski
gadu: 0

Postprzez Twardy 15 kwi 2012, o 18:39

Daro napisał(a):Ja również . Wyjątkowe spotkanie . Wyjątkowi ludzie . Wyjątkowe miejsce . Dziękuję .

Daro-na potwierdzenie słów-już są pierwsze relacje z GIETRZWAŁDU :

Tutaj macie Galerię 126 zdjęć z GIETRZWAŁDU-może Siebie odnajdziecie :)

http://gietrzwald.wm.pl/29743-100269,IX ... 04467.html

Motocyklowy rajd dotarł na Warmię.

Do Gietrzwałdu po raz pierwszy zawitał IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Podczas zlotu zbierano między innymi zabawki i pieniądze dla rodzin na Kresach.

Autor: Paweł Kicowski-Gazet Olsztyńska.

Rajd, który zorganizowało Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, inauguruje rozpoczęcie sezonu motocyklowego.

Uroczysta msza święta rozpoczęła się od wniesienia, w asyście kolumny motocyklistów, obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. — Po raz pierwszy w dziejach Gietrzwałdu przyjechało tu tak wielu miłośników jednośladów. Łączy was nie tylko brawurowa jazda, ale i czynienie dobra — powiedział celebrujący nabożeństwo arcybiskup Wojciech Ziemba, metropolita warmiński, nawiązując do akcji zbiórki przez motocyklistów zabawek dla polskich dzieci na kresach.

Motocykliści, z których część była po raz pierwszy w Gietrzwałdzie i mogli obejrzeć Sanktuarium oraz usłyszeć relację o objawieniach maryjnych 1877 roku, zadeklarowali, że wzruszeni ciepłym przyjęciem na Warmii, w roku następnym też tutaj przyjadą.

Udostępniony plik wideo użytkownika gazeta olsztynska.

http://www.youtube.com/watch?v=M_X2T0wf ... r_embedded

Pozdrawiam!
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Twardy 15 kwi 2012, o 18:58

Powinien być pierwszy ten post w odpowiedzi,ale co tam :)

Motocykliści z całej Polski w Gietrzwałdzie. Trwa IX Zlot.

Na błonia w Gietrzwałdzie zjeżdżają stalowe rumaki. Tym razem to nie na Jasnej Górze, a na Warmii motocykliści ze Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego rozpoczną sezon.

Do tej pory zlot odbywał się w Częstochowie. W tym roku motocykliści zjechali do Gietrzwałdu
Olej i filtry wymienione, opony również... Jeszcze tylko ostatnia „polerka” i turystyczny motocykl BMW zaczyna lśnić. Roman Kucharzewski z Olsztyna zamierza oficjalnie rozpocząć sezon motocyklowy. Wsiądzie na swojego stalowego rumaka i ruszy w kierunku Gietrzwałdu. — Odbędzie się tam jeden z większych zlotów motocyklowych w Europie — mówi motocyklista, który do tej pory sezon zaczynał na warszawskim Bemowie. Można powiedzieć, że tym roku inauguracja przybyła do niego, bo z Dajtek do Gietrzwałdu jest ledwie kilkanaście kilometrów.

Romana tzw. „palenie gumy”, nie interesuje. — Dlatego wolę zloty motocykli zabytkowych, gdzie spotyka się prawdziwych pasjonatów — tłumaczy Kucharzewski. W jego garażu obok BMW stoi 40-letni motocykl marki Ural w wersji milicyjnej. — Zlot w Gietrzwałdzie mi odpowiada, bo warto zacząć sezon od modlitwy, a przy okazji poznać ciekawych ludzi — mówi Roman Kucharzewski, który na motocyklach różnych marek spędził już ponad 30 lat.

Do Gietrzwałdu na swojej hondzie już w piątek przyjechał Wiktor Węgrzyn, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. To właśnie stowarzyszenie jest organizatorem IX Zlotu Gwiaździstego im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się nie na Jasnej Górze, a w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie.

Wszystko przez to, że w dniach, w których przez lata był organizowany zlot, władze Częstochowy zezwoliły również na organizację imprezy o zupełnie innym charakterze. Mają grać rockowe zespoły, a w restauracjach i dyskotekach zaplanowano zniżki na alkohole. Taki „klimat”nie mógł odpowiadać organizatorom Zlotu im. Ks. Ułana Zdzisława Peszkowskiego, którzy ten czas chcą spędzić w skupieniu i modlitwie. Czy więc Warmia będzie bardziej gościnna?

— Już jestem bardzo mile zaskoczony tym, jak mnie tu przyjęto — mówi Wiktor Węgrzyn. — Miałem okazję być w Olsztynie na uroczystościach upamiętniających Katyń oraz spotkałem się z uczniami w Technikum Samochodowym.

Motocykliści ze stowarzyszenia, aby wziąć udział w zlocie w Gietrzwałdzie, z Jasnej Góry wyruszyli już w piątek rano. Honorowa asysta motocyklowa wiozła ze sobą kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie dotarła w sobotę. W niedzielę odbędą się główne uroczystości z wyniesieniem cudownego obrazu na błonia i poświęcenie motocykli.

Wojciech Kosiewicz .Gazeta Olsztynska.
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Poprzednia strona

Powrót do ZLOTY JASNA GÓRA