Kamizelka

Kamizelka

Postprzez NIL 16 maja 2013, o 18:21

Interesuje mnie temat kamizelki z emblematami RK czy tez same emblematy RK.Wiem ze naleza sie tylko ludziom,ktorzy zaliczyli minimum jeden rajd.
A co z takimi dla przykladu jak ja i podobni,ktorzy jeszcze w tym roku nie zalapia sie z roznych przyczyn ale...
Mieszkamy w Anglii,jestesmy zagorzalymi sympatykami RK i chcemy propagowac rajd wsrod tutejszych.Takie emblematy moglyby wiele wniesc.To jest tak jak z reklama na samochodzie,czesto ludzie podchodza i pytaja.
Nie chcialbym rownac sie z uczestnikami(zazdroszcze od dawna,ale w pozytywnym znaczeniu) moze ktos ma jakis pomysl na logo RK dla sympatykow i ludzi wspierajacych duchem cala inicjatywe.Chetnie i z honorem nosilbym na kurtce lub motocyklu.A moze istnieje mozliwosc zakupu np.tylko dla wtajemniczonych.
Bardzo prosze o opinie.Pozdrawiam serdecznie-szerokosci wszystkim.
Jezeli chcesz rozsmieszyc Pana Boga to opowiedz Mu o swoich planach.
NIL

Imię: Slawomir
Nazwisko: Margol
gadu: 0
tlen: 0

Re: Kamizelka

Postprzez barył1 17 maja 2013, o 21:41

NIL napisał(a):.Wiem ze naleza sie tylko ludziom,ktorzy zaliczyli minimum jeden rajd.
A co z takimi dla przykladu jak ja i podobni,ktorzy jeszcze w tym roku nie zalapia sie z roznych przyczyn ale...
Mieszkamy w Anglii,jestesmy zagorzalymi sympatykami RK i chcemy propagowac rajd wsrod tutejszych.Takie emblematy moglyby wiele wniesc.To jest tak jak z reklama na samochodzie,czesto ludzie podchodza i pytaja.
Nie chcialbym rownac sie z uczestnikami(zazdroszcze od dawna,ale w pozytywnym znaczeniu) moze ktos ma jakis pomysl na logo RK dla sympatykow i ludzi wspierajacych duchem cala inicjatywe.Chetnie i z honorem nosilbym na kurtce lub motocyklu.A moze istnieje mozliwosc zakupu np.tylko dla wtajemniczonych.
Bardzo prosze o opinie.Pozdrawiam serdecznie-szerokosci wszystkim.

no dobra szczera odpowiedź moje prywatne zdanie zaznaczam "Wiem ze naleza sie tylko ludziom,ktorzy zaliczyli minimum jeden rajd." vs "Chetnie i z honorem nosilbym na kurtce " no to jak wiesz czy nie wiesz ? Mają je różni ludzie o róznych poglądach i spojrzeniach na świat , czesto skrajnie róznych ale właśnie łączy ich jedna zasada o której wiesz . Czym więc jest rzeczony przez Ciebie honor jezeli nie uszanowaniem zasad ?????

" A co z takimi dla przykladu jak ja i podobni,ktorzy jeszcze w tym roku nie zalapia sie z roznych przyczyn ale..." nie chciałbym robić czarnego piaru rajdowcom więc powstrzymam się od dosadnego komentarza zostanę przy -Szkoda że masz rózne przyczyny które nie pozwalają na realizacje wszystkich twoich planów ale co w związku z tym??? :lol: mam płakać pociąć się czy na osłodę zrobić Cie "wtajemniczinym" i przesłać przez UPC swoja kamizelkę ...... Każdy z nas ma problemy i wielu z nas nie pojedzie na rajd mimo że by chciało by coś tam ale czy w ziązku z tym płaczą jak baby ( z góry przepraszam wszystkie Szanowne Koleżanki)

Naprawdę nie masz innego pomysłu na krzewienie pamięci o Polsce i Polakach niż sępienie kamizelki ....... :oops:
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Postprzez Daro 18 maja 2013, o 07:42

Michał zobacz ten temat http://forum.rajdkatynski.com/viewtopic ... 7&start=40 Nil nie jest zły chłop .
Nie wiem jakie są pełne zasady przyznawania kamizelek czy emblematów , w tej sprawie władny jest tylko Zarząd SMRK .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez fajerstarter 18 maja 2013, o 13:04

To ze się mieszka w Londynie to nie jest żadne usprawiedliwienie żeby nie brać udziału w rajdzie,w rajdzie są ludzie którzy żeby przejechać rajd jadą do Polski z Australii albo Kanady,a więc Londyn to rzut beretem 8-)
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez NIL 18 maja 2013, o 16:55

Panowie,spokojnie,widze ze wystapil tu problem z umiejetnoscia czytania ze zrozumieniem.
Dzielo Pana Wiktora trzeba i nalezy szerzyc w kazdej mozliwej formie.
Najbardziej wzruszylo mnie slowo "sepienie"-jakie to nasze polskie,braterskie,kolezenkie itd.
Pozdrawiam wszystkich,szerokosci ;)
Jezeli chcesz rozsmieszyc Pana Boga to opowiedz Mu o swoich planach.
NIL

Imię: Slawomir
Nazwisko: Margol

Postprzez fajerstarter 18 maja 2013, o 19:22

Sa naklejki z logo RK,mozna sobie np.na samochod nakleic i rozdac znajomym
fajerstarter

Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade

Postprzez wiking 5 lip 2014, o 16:39

Witam. Tak przegladam to forum i ponieważ na ostatnim walnym został poruszony problem kamizelek pozwalam sobie wrzucic tu ten temat. Moje zdanie wypowiedziałem na walnym ale moze warto poruszyć ten problem tu tak, żeby na ten temat wypowiedzieli sie zarówno Ci co sa w SMMRK, Ci co przejechali rajd ale nie są w Stowarzyszeniu i może również Ci co nie przejechali rajdu ale nasze cele króre realizujemy sa im bliskie ale z róznych powodów nie przejada rajdu a tym samym zgodnie ze statutem nie moga wstapić do SMMRK i nie beda mieć kamizelek. Wiem że ten temat to jak włożyć kij w mrowisko ale może czasamii warto ??. Moim zdaniem kamizelki powinny być elementem naszego "stroju" motocyklowego i zewnętrznym wyrazem przynależności do SMMRK a nie być swoista nagroda za przejechanie rajdu. Takimi elementami stanowiącymi pamiątke z rajdu sa: koszulka, znaczek, pamiątka do zawieszenia na scianie kiedyś był srebrny sygnet i tyle. Kamizelka jest tym elementem, który wyróżnia nas z tłumów motocyklistów i nikt z osób postronnych nie odrózni tych co sa w SMMRK od tych, którzy tylko ten rajd przejechali. Trzeba sie teraz zastanowić czy wszyscy Ci, którzy przejechali rajd i którym niejako z "urzedu" przysługuje kamizelka godnie nas reprezentuja w swoich srodowiskach? przecdcież oni "wyrabiaja opinie o nas o Stowarzyszeniu a przeciez mamy wiele przykładów że zachowania, postawy a nawet opinie o rajdzie, o Stowarzyszeniu wsród niektórych motocyklistów noszących kamizelki odbiega daleko od ogólnie przyjętych norm, regół i zasad którymi sie kierujemy. Czy Ci motocykliści sa godni tego że nosza kamizelki?? a przeciez oni śwaidczą o nas. nie mamy mechanizmów, które mogłyby im odebrac kamizelke. Moim zdaniem kamizelki powinny przysługiwać tylko członkom SMMRK a tym samym cheć ich posiadania może niejednego zmobilizowałaby do wstapienia do SMMRK a nam dałoby to możliwośc do "panowania" nad godnym noszeniem emblematów które dla nas sa naszym godłem. Zachecam do debaty ale merytorycznej mogącej cos wnieść w tym temacie. Jakim zewnętrzym widocznym elementem wyróżnia sie członek SMMRK od tych co nie należa do Stowarzyszenia a przejechali rajd i noszą kamizelki?? Niczym.
wiking

Imię: Waldemar
Nazwisko: Korzeniewski

Postprzez Twardy 5 lip 2014, o 21:28

...Ci co przejechali rajd ale nie są w Stowarzyszeniu i może również Ci co nie przejechali rajdu ale nasze cele króre realizujemy sa im bliskie ale z róznych powodów nie przejada rajdu a tym samym zgodnie ze statutem nie moga wstapić do SMMRK i nie beda mieć kamizelek...

" zgodnie ze statutem - ( nie przeglądam teraz w ramach odpowiedzi- proszę , bez podawania konkretnych punktów) - może zmienić zapis w statucie?

Wiesz Wiking - chyba SMMRK nie brnie w coś takiego jak " bracia motocyklowi " ?

Najpierw też muszą gdzieś tam się rejestrować ,później wzór kamizelki musi ktoś zaopiniować, mogą nosić na początku niepełne oznaczenia np FG później MC,mają swoje regulaminy i statuty....a w skrajności jak np w USA-gangi motocyklowe.

Przepraszam Kolegów - zrzeszonych w Klubach Motocyklowych - że być może podważam ich dobre imię-ale jesli jesteście w takowych to coś dodajcie w temacie by zmienić opinię.

Widzę obserwując działania wielu KM ich działania charytatywne,i jestem pełen podziwu dla tego rodzaju działalności.

Statut SMMRK ma swoją działalność i KM ma swoją-ale łączą 2oo.

Jeśli pojawia się coś takiego tzn że SMMRK chyba się rozwija ?

chociaż jak odróżnić jednokrotnego Rajdowca od tego 10 - krotnego-też ma kamizelkę.

Chyba że wprowadzić system wzorowany na stopniach wojskowych lub harcerstwa o zmienionej nazwie,itp.

Ale czy to nie będzie się kojarzyć właśnie klubami MC ?

Owszem,takie same prawo dla wszystkich- ale każdy sam odpowiada za siebie,swoje postepowanie i zachowanie.

..." Trzeba sie teraz zastanowić czy wszyscy Ci, którzy przejechali rajd i którym niejako z "urzedu" przysługuje kamizelka godnie nas reprezentuja w swoich srodowiskach? przecdcież oni "wyrabiaja opinie o nas o Stowarzyszeniu a przeciez mamy wiele przykładów że zachowania, postawy a nawet opinie o rajdzie, o Stowarzyszeniu wsród niektórych motocyklistów noszących kamizelki odbiega daleko od ogólnie przyjętych norm, regół i zasad którymi sie kierujemy. "

Rozumiem że gdy ktoś przekroczy tę granicę-wypada mu zwrócić uwagę-bo nosi tę kamizelkę.

......." Moim zdaniem kamizelki powinny przysługiwać tylko członkom SMMRK a tym samym cheć ich posiadania może niejednego zmobilizowałaby do wstapienia do SMMRK a nam dałoby to możliwośc do "panowania" nad godnym noszeniem emblematów które dla nas sa naszym godłem."

Może przy formowaniu zapisów na RK wypada zapytać o chęć wstąpienia do SMMRK ?

Lub od nowego RK - stanowić : kamizelka przysługuje członkom SMMRK - nie Uczestnikom.

Pamiątką z RK - jak piszesz-inne gadżety.

Jeśli ktoś byłby członkiem-wtedy tak-władza posiada statut stosowny do odebrania kamizelki za niegodną postawę-choć to mi już źle dalej się kojarzy .

Nieraz się słyszy o bójkach i zdzieraniu kamizelek przez tych ,bo tamci nie mogą używać tego koloru...

.... " Jakim zewnętrzym widocznym elementem wyróżnia sie członek SMMRK od tych co nie należa do Stowarzyszenia a przejechali rajd i noszą kamizelki?? Niczym."

Wypada kwestia oznakowania - ci zrzeszeni w SMMRK - mieliby " coś " czego nie posiada ten kto jest niezrzeszony,nie wiem jakaś naszywka,specjalne obszycie,itp..które musi być rozpoznawalne-wzór powinien być ogólnodostępny i estetyczny.Łatwe w montażu,trwałe.

Trzeba ponownie do Wszystkich Motocyklistów którzy byli na RK dotrzeć i zadać im to pytanie.

Czy jesteś za wstąpieniem do SMMRK ?

Jako członek posiadasz to i tamto,przysługuje to i to..

jak również-nie możesz tego,a to nie przysługuje...

Mając tę świadomość ludzie wiedzieli by na czym stoją,i spokojnie-nie spotkają ich żadne komplikacje w tym temacie-że jak nie wstąpią do SMMRK to na RK nie pojadą...to już byłby autorytarne rządy a takich nie chcemy...

Sami wiecie że jedni przejechali RK już nawet nie noszą kamizelek,nie interesują się,itp.

Zostają ci , dla których jest to ważne-i to oni podejmą istotną decyzję w tym temacie.

Więc Zarząd śmiało do działania-reprezentujecie SMMRK i możecie podjąć odpowiednie uchwały w tej sprawie.

Admin-poproszę o zrobienie sondy.

Przydało by się by również mieć nakrycia głowy,wiem że są czapki,rogatywki,beret.

Nowy wzór od 2015 - stare " zachowują ważnośc :)
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez fajerstarter 9 lip 2014, o 20:25

Wiking ma trochę racji,są ludzie którzy mają kamizelki a czy je powinni nosić? wątpię,podam przykład,przykry incydent na poprzednim rajdzie w Chucie Pieniackiej,typ wali do mnie tekst a nosi kamizelkę "jak chcesz to nasikam ci na nią i założę ci ją na łeb"a dokładnie kolega na HERLEYu pseudo "ANIOŁ" koniec cytatu,czujecie to? Niby jest pilnowane kto dostaje kamizelkę a tu posiadacz kamizelki wali do mnie taki tekst? To jak to ma być? No ludzie,to ja wole żeby tą kamizelkę dostał chłopak który naprawdę kocha RK jest w tym aktywny na terenie Polski ale nie jest w stanie tam pojechać,moim zdaniem tak jak ja to sobie wyobrażam to kilka osób wprowadza takiego typa uznając że jest on godzien nosić kamizelkę RK,zbiera się zarząd i stowarzyszenie,są przedstawiane fakty czego ten człowiek dokonał dla RK i jest głosowanie TAK czy NIE jak NIE to chłopak dalej pracuje dla dobra RK a jak TAK to dostaje kamizelkę ale też odopwiednio się wyróżniającą,kolorem czy też jakimś szczegółem (to do uzgodnienia),co z tego ze ktoś ma kasę i jedzie na RK kupuje se kamizelkę bo mu przysługuje a jedzie gdzieś na jakiś zlot,upija się jak lewacki żul i leje na nią? jestem pewien i dam sobie rękę uciąć że kandydat do noszenia kamizelki przedstawiony przez kolegów rajdu po prostu zachował by się jak potrzeba i zajebał mu w ryj,a kamizelki nie nosi...
fajerstarter

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE