pierwszy raz rajd 2012

pierwszy raz rajd 2012

Postprzez pitras 6 lip 2012, o 06:46

Witam wszystkich
Jestem Piotr i wybieram się w tym roku pierwszy raz na ten wspaniały Rajd ale mam wiele obaw. Jestem motocyklistą o wielu lat i dobijam do 40. Od 7 lat jeżdżę Harleyem i mimo złej opini o sprawności tech. jestem bardzo zadowolony. Tym właśnie sprzętem wybieram się na Rajd. Zastanawiam się kiedy zostaniemy podzieleni na grupy, bardzo chciałbym spotkać się wcześniej z uczestnikami i porozmawiać. Mieszkam w Wilanowie . W deklaracji dotycz. prędkości wpisałem asekuracyjnie 90 i wiem po rozmowie z Prezesem, że to trochę wolno. W trasy jeżdzę raczej w kilka motocykli staram się unikać tłumów dlatego zamiast jeździć do Częstochowy wybierałem rozpoczęcie mszą w Starej Iwicznej obok Piaseczna. To chyba tyle o mnie chciałem się przedstawić i uczestniczyć w Waszym Forum. Proszę o miłe przyjęcie. Serdeczności i do zobaczenia.
pitras

Imię: Piotr
Nazwisko: Smolaga
gadu: 0
tlen: 0

Re: pierwszy raz rajd 2012

Postprzez Daro 6 lip 2012, o 08:53

Witaj Piotrze .
Dobijasz do 40 , jesteś młody i twardy jak jedziesz Harleyem .
Wcześniej spotkasz się z uczestnikami (nie wszystkimi , bo nie wszyscy pewnie dojadą), będzie ogłoszone spotkanie kiedy i gdzie się odbędzie.
W czasie Rajdu i nie tylko, jedziesz z taką szybkością jaką w danym czasie uważasz za bezpieczną i NIGDY, powtarzam NIGDY nie ulegaj presji że trzeba jechać szybciej bo gdzieś trzeba zdążyć. Wiem że takie praktyki kończą się nie kiedy żle .
PAMIĘTAJ, NAJWAŻNIEJSZE JEST DOJECHAĆ I WRÓCIĆ . RK to nie wyścig .
Jeśli grupa w której będziesz jechał jedzie tak że nie czujesz się "komfortowo" . Zmień grupę lub jedz swoim tempem nawet sam . Albo znajdz sobie kompana, kompanów z którymi będzie Ci się dobrze jechało . Już po kilku dniach będziesz wiedział jak i z kim jedzie Ci się dobrze .
Harley wytrzyma , ale Twój kręgosłup będzie poddany ciężkiej próbie .
Serdeczności .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez jura-hqv 6 lip 2012, o 22:02

Witaj Piotrze na forum.
O ile się nie mylę, to na ostatnim RK najwięcej problemów technicznych miały właśnie HD, ale były i takie egzemplarze które nie miały awarii (prawda Wiesiek :D ) Na pewno dasz radę.
Co do spotkania, to zapewne pierwsze będzie w połowie sierpnia a kolejne dzień przed startem i wtedy będą podziały na grupy.
XI Rajd Katyński
XII Rajd Katyński
XVI Rajd Katyński
II Rajd Ponary
jura-hqv

Imię: Waldemar
Nazwisko: Jura
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Harley Davidson FLHX

Postprzez pitras 10 lip 2012, o 07:00

Dzięki za odpowiedzi oczekuję na spotkanie w sierpniu.\
Fajnie jest wcześniej wiedzieć z kim się jedzie, miałem kilka przypadków jazdy z wariatami lub z kierowcami o różnych umiejętnościach co często mogło skończyć się bardzo źle dla innych uczestników a nie tylko dla samego pirata. Jazda w grupie to duża odpowiedzialność i to przede wszystkim za innych stąd moje wątpliwości. Jadę z osobami których prawdopodobnie nigdy nie widziałem a liczę na trwałe przyjaźnie więc zamierzam wrócić cały zdrowy i szczęśliwy z wszystkimi uczestnikami.
Gratulacje za męskie podjęcie decyzji o uczetniczeniu w Rajdzie. Pozdrawiam
pitras

Imię: Piotr
Nazwisko: Smolaga

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE