rady dla całkowicie poczatkującego

Re: rady dla całkowicie poczatkującego

Postprzez Adampio 20 maja 2012, o 22:58

Robert BBI napisał(a):Dwa cylindry w układzie V
No i to wlasnie go dyskwalifikuje :mrgreen:
Jestem ze szkoły, że to czego nie ma to się nie zepsuje.Ma byc jednocylindrowiec chłodzony powietrzem :lol:
Adampio

Imię: Piotr
Nazwisko: A.
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Transalp 600
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Szymek 19 cze 2012, o 19:51

Mój drogi, co dalej?
Czy wątek rozwiał wątpliwości?
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez fajerstarter 19 cze 2012, o 20:58

Adampio napisał(a):
Robert BBI napisał(a):Dwa cylindry w układzie V
No i to wlasnie go dyskwalifikuje :mrgreen:
Jestem ze szkoły, że to czego nie ma to się nie zepsuje.Ma byc jednocylindrowiec chłodzony powietrzem :lol:

a jak ci siądzie ten jeden cylinder to co?a tak zawsze masz ten jeden zapasowy :D
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Adampio 21 cze 2012, o 22:45

Szymek napisał(a):Mój drogi, co dalej?
Czy wątek rozwiał wątpliwości?

Watek jest bardzo pouczający. Dzieki niemu rozpocząłem swoje własne poszukiwania i dowiedziałem się, że motor enduro nie służy (jak przypuszczalem wcześniej) tylko do skakania i pakowanie sie nim w głębokie bloto przez niewyżytych podrostkow, ale powszechnie jest używany do dalekich wypraw przez ludzi w sile wieku.
Zasakakujac wysokie sa ceny używanych dzwudziesto- i wiecej letnich motocykli, w porownaniu do cen używanych samochodów. Zaskakujace są też podawane przez użytkowników spalania na 100 km, niewiele mniejsze od mojej pełnowymiarowej 5-miejscowej osobówki.
Poza tym już po zalożeniu tego watku jezdziłem trochę wspolczesnym motorem 125cm (4T) oraz wspólczesnymi szosowymi 350tka i 600-tka. No i wychodzi, że motocykle ciezsze wymagaja calkowicie innej techniki jazdy niż wyroby zblizone do motorowerów (poczynajac od prozaicznego wrzucenia neutralu przy pracujacym silniku wymagajacego w obu ciezszych motocyklach umiejetnego przegazowania, czy wyraźnie mniejszego niż w 125-tce skrętu kierownicą ). Wiec na razie zwyczajnie się boje takich potworow bo długoletnie nawyki z lekkiego mopeda są na tyle silne, że każde rozkojkarzenie na silniejszym motocyklu kończyło się glebą, podczas gdy 125-tka pozwala na wszystko, nawet po nieprzespanej nocy.
Dlatego na 100% odpuszczę tegoroczny RK bo nawet gdybym kupił "właściwy" motocykl to i tak do końca sierpnia nie zdażę sie nim nauczyć jeździć mimo, że za maksymalnie półtora miesiąca będę miał urzędowy papier, że to potrafię :(
Adampio

Postprzez danek 17 sie 2012, o 22:31

jak będziesz miał moto to musisz go jeszcze zapakować np tak
http://www.enduro-tourer.pl/guides/?guide=2#TopOFF
danek

Imię: Bogdan
Nazwisko: r

Postprzez danek 18 sie 2012, o 00:04

danek

Imię: Bogdan
Nazwisko: r

Postprzez Szymek 22 gru 2012, o 01:20

aaaaa
Ostatnio edytowano 28 lut 2015, o 23:30 przez Szymek, łącznie edytowano 1 raz
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez Adampio 22 gru 2012, o 12:04

Szymek napisał(a):Konstrukcje dwudziestoletnie motocykli są (...) kosztowne(proste w konstrukcji) ponieważ awaryjne(stosowane zamienniki)
Zechciałby Kolega przetłumaczyć z polskiego na nasze? Bo ja pisałem o wysokiej cenie zakupu a nie eksploatacji. Będąc od 23 lat właścicielem UAZ-a naprawdę wiem co to są koszty eksploatacji (czytaj powstrzymywania rozpadu) wiekowego pojazdu. :cry:

Mądrzy ludzie namawiaja mnie usilnie na starego Transalapa ale to jednak spory wydatek (50% ceny mojej osobówki kupionej pięc lat temu) :shock:
Jedyny aspekt pozytywny i jakoś tam rokujący, że kategorię A zrobiłem z marszu. Jednego pazdziernikowego dnia i teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym. :D
Adampio

Postprzez Les 23 gru 2012, o 00:17

Adampio napisał(a):Mądrzy ludzie namawiaja mnie usilnie na starego Transalapa ale to jednak spory wydatek (50% ceny mojej osobówki kupionej pięc lat temu) :shock:
:D

Sugeruję ich posłuchanie... na Trampku z 1990 roku przejechałem już 3 Rajdy, przygotowuję się do następnego, i nie narzekam na zbyt wiele "konieczności remontowych" - na większość sam "zapracowałem", co nota bene doskonale pomaga poznać motocykl (zgodnie z przysłowiem o mądrości po szkodzie).
Świątecznie SZEROKOŚCI :!: :D
Les

Imię: Leszek
Nazwisko: Rysak

Postprzez adamv 24 gru 2012, o 00:40

”rady dla całkowicie początkującego” tak się nazywa post i jest tu bardzo potrzebny tylko moim skromnym zdanie nic konkretnego z niego nie wynika większa cześć dyskusji dotyczy rodzaju motocykla a to jest najmniej istotne, na Rajdzie to ma tak naprawdę małe znaczenia, jadą motocykle wszelkiego rodzaj i kierowcy też wszelkiego rodzaju od starych wyjadaczy po totalnych amatorów ledwo co jeżdżących!!! Jazda off to nie motocykl to motocyklista, oczywiście „krążowniki” i „ścigacze” mają TROCHĘ większy problem ale w porównaniu z innymi problemami ten to pikuś!! motocykl jaki by nie był ma być sprawny i to jest najważniejsze!!! A jak się rozkraczy to jest laweta, spoko nie ma się co na motocyklu za bardzo skupić, ważniejsze jest to jak się mentalnie (psychicznie) nastawić i co zabrać na ten motocykl!!!!
Drogi potencjalny uczestniku Rajdu Katyńskiego jakiego byś motonga nie posiadał Rajd przejedziesz bez problemu ale bez np. kuchenki gazowej (jak ja na 2012) będziesz „cierpiał” i w takie „pierdoły” należy się zabezpieczyć przede wszystkim!!!! Nie brać z dużo ubrań „śmierdziuch” da się prać (jest gdzie) wyschną a jak pada deszcz i nie można wysuszyć ubrań to po 2 – uch dniach nie ma to już znaczenia, MAPY i jeszcze raz MAPY!!!! Bez map i ich UMIEJĘTNOISCI czytanie będziesz „cierpiał”!!!! dodatkowo GPS opcjonalnie.
W tym temacie należy jeszcze odróżnić rady dla całkowicie początkującego motocyklisty od rad dla całkowicie początkującego uczestnika Rajdu!
Ja wiem że na to forum jest się ciężko dostać i dlatego jeśli ktoś chciał by się dowiedzieć czegoś więcej dzwonicie, piszczcie 506976460. Rajd Katyński to jest coś czego tak naprawdę nie da się opisać jak się opisuje różnego rodzaju wyprawy na forach motocyklowych np. jak ktoś opisuje swoją wyprawę na Bałkany, i jak to w tej Albanii robił to i tamto. W RK ty jesteś najmniej istotny najważniejsi są ludzie których odwiedzasz, to ICH radość jest najważniejsza nie twoja!!! ciężko to zrozumieć i dlatego ten Rajd jest wyjątkowy odwraca do góry nogami istotę rajdów jakie są teraz modne bo nie jedziesz dla własnej przyjemności, radość czerpiesz z dawania radości innym a w szczególności swoim RODAKOM na tym „przeklętym” wschodzie!! Jeśli nawet togo nie rozumiesz to po przejechaniu RK zrozumiesz!!!!
adamv

Imię: Adam
Nazwisko: Ślęzak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE