JAKI KASK?

JAKI KASK?

Postprzez albert 13 lip 2011, o 16:35

Ponieważ mozna oszaleć od oferty, to chce zapytać fachowców. Może ktoś mi podpowie jaki kask sprawdza się najlepiej na Rajdzie. Wiadomo że pogoda może być różna. Mam GSa 1200. proszę o podpowiedź. dzięki.
albert

Imię: Ryszard
Nazwisko: Krakowski
gadu: 0
tlen: 0

Re: JAKI KASK?

Postprzez Daro 14 lip 2011, o 09:21

Trudne pytanie, bo nie jestem fachowcem, ale, zależy co sie komu podoba i co komu pasuje. Dotyczy to tak samo kaskow, motorow i wszystkiego co kupujemy.
Masz GS-a. Mysle ze najlepszym kaskiem na taki sprzet , jak i na RK jest kask z otwierana szczęką. Na Rajdzie czesto jedzie sie w kolumnie, wolno, miedzy szpalerami pozdrawiajacych Cie ludzi, kamery, flesze aparatow, wiec podnosisz wtedy szczeke do góry (nie zapominajac o wciaganieciu brzucha i wypieciu klaty), poprawiasz przez to wentylacie no i ludzie Cie widza , usmiechasz sie, dziewczyny Cie widza. Mozesz zlapac nawet w usta jakis kwiat, ktore sa rzucane w strone motocyklistow. Mnie sie kiedys udalo i jechalem z różą w zębach. ;) A jak bedzie leciec cos inszego lub bedziesz juz chcial leciec , to zapinasz kask i jazda.
Zwróć uwage na NOLANA N103 (waga 1650g) lub jakis inny nowszy model. W Nolanach "szczęka" otwiera sie na mimosrodach, bardzo sprawnie podnosi sie do gory i nie zaslania widocznosci po podniesieniu.
Zobacz tez SCHUBERTHA C3 (waga 1650g). Szczęka nie otwiera sie tak wysoko jak w NOLANIE i chyba widac ja troche po podniesieniu, ale kask dobry. Tylko drogi i ja pewnie jak bym juz go mial , jak by sie cóś wydarzyło ze bym widzial ze juz lece i nic nie da sie zrobic, to starał bym go wczesniej zdjac z glowy zeby sie nie uszkodzil i nie porysował :? Taki drogi.
Jeszcze jedna rzecz. Wybierz kask kolorze bialym lub innym jasnym, a nawet jaskrawym . Jestes wtedy bardziej widoczny , no i czacha sie tak nie nagrzewa. Pozdrawiam.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez albert 14 lip 2011, o 12:23

DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ. KASKU NIE BĘDĘ otwierał i PODNOSIŁ, BO WIARA UCIEKNIE DO LASU JAK ZOBACZĄ MOJĄ GĘBĘ :lol:POKLIKAM TROCHĘ W NECIE I ZOBACZYMY :geek: NIE BĘDĘ KUPOWAŁ DROGIEGO BO BYM ZWARIOWAŁ, JAKBY SIĘ PORYSOWAŁ ;) . NO NIC, DO ROBOTY, A POTEM POSZUKAM. POZDRO Z KALISZA.

albert
albert

Imię: Ryszard
Nazwisko: Krakowski

Postprzez Szymek 14 lip 2011, o 14:21

Aby utrudnić decyzję dołączam link:http://xtzclub.pl/threads/94-Jaki-kask
:D
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez kuba13 15 lip 2011, o 16:25

Daro napisał(a):Trudne pytanie, bo nie jestem fachowcem, ale, zależy co sie komu podoba i co komu pasuje. Dotyczy to tak samo kaskow, motorow i wszystkiego co kupujemy.
Masz GS-a. Mysle ze najlepszym kaskiem na taki sprzet , jak i na RK jest kask z otwierana szczęką. Na Rajdzie czesto jedzie sie w kolumnie, wolno, miedzy szpalerami pozdrawiajacych Cie ludzi, kamery, flesze aparatow, wiec podnosisz wtedy szczeke do góry (nie zapominajac o wciaganieciu brzucha i wypieciu klaty), poprawiasz przez to wentylacie no i ludzie Cie widza , usmiechasz sie, dziewczyny Cie widza. Mozesz zlapac nawet w usta jakis kwiat, ktore sa rzucane w strone motocyklistow. Mnie sie kiedys udalo i jechalem z różą w zębach. ;) A jak bedzie leciec cos inszego lub bedziesz juz chcial leciec , to zapinasz kask i jazda.
Zwróć uwage na NOLANA N103 (waga 1650g) lub jakis inny nowszy model. W Nolanach "szczęka" otwiera sie na mimosrodach, bardzo sprawnie podnosi sie do gory i nie zaslania widocznosci po podniesieniu.
Zobacz tez SCHUBERTHA C3 (waga 1650g). Szczęka nie otwiera sie tak wysoko jak w NOLANIE i chyba widac ja troche po podniesieniu, ale kask dobry. Tylko drogi i ja pewnie jak bym juz go mial , jak by sie cóś wydarzyło ze bym widzial ze juz lece i nic nie da sie zrobic, to starał bym go wczesniej zdjac z glowy zeby sie nie uszkodzil i nie porysował :? Taki drogi.
Jeszcze jedna rzecz. Wybierz kask kolorze bialym lub innym jasnym, a nawet jaskrawym . Jestes wtedy bardziej widoczny , no i czacha sie tak nie nagrzewa. Pozdrawiam.

Daro, nie znam Cie ale muszę przyznać, że Masz natchnienie. Ja myślałem, że my tu na rajd, a tu raczej coś w rodzaju defilady się szykuje. No więc ! Ale tak bardziej na poważnie (co prawda Daro dal już tu dużo ciekawych informacji, aż mi "szczeka opada"). Wybór kasku to poważna sprawa, bardziej niż by się wydawało na pierwszy upust szczeki i wyrwanego "zzębnie kwiatka" z cudownej dłoni przydrożnej rusałki. Podstawą jest bezpieczeństwo, i nawet jeżeli to ma być defilada w powolnym tempie rozdającą uśmiechy i błękity spojrzeń. Nie wolno zapomnieć o komarach, muchach, osach lub innych drapieżnikach czyhających na "polskie rycerstwo" z otwartymi przyłbicami. Raz do Polski waliłem "z podniesioną", ale jest taki huk i tyle wody się leje, ze już dalej jak po fajki "po rycersku" nie brykam. Ale dla amatorów komarów dodam, Nolan N90 z podwójną homologacja, tzn. otwarty i zamknięty, jest tańszy od 103 i ma prawie to samo. Drugim jest ostatni Lazer Monaco http://www.lequipement.fr/produit/casque/lazer/monaco-pure-carbon, istnieje w dwóch wersjach : kevlar i klasyczne włókna syntetyczne, ciężar około 1310 gr., plus 200 gr. dla drugiej konstrukcji. Do zobaczenia. ;)
kuba13

Imię: Jakub
Nazwisko: Trojanowski

Postprzez Twardy 15 lip 2011, o 17:27

Najlepszy kask-zapewne okrągły i dopasowany :)
Mam dwa szczekowce Airoha i Schubertha C 3. W Airoh'u byłem na Katynskim,dal rade :) wazne by miec nieparujacy wizjer!!! Lub miec sprey taki-antymgle.Po prostu utrudnia to osadzanie sie wilgoci,pary z powietrza lub z wydychanego powietrza nosem jesli nie masz jak to sie nazywa to na nos???Taka oslonka,wiem ale nie powiem :) Co do Schubertha C 3 -kask dobry,cichy,lekki,choc sa lzejsze,jak go kupisz zalozysz i sie przejedziesz-od razu powiesz to jest to ! Moj juz przejechal ladnych kilka tysiaczkow km,i jest porysowany,a wizjer--porysowalem rekawiczkami marki HELD-wiecie,ta wycieraczka na palcu!!! Rekawice swietne,jako letnie-ale z ta guma to przesadzili!!! Trzeba ja zmiekczyc lub zeszlifowac wycieraczke!!!
Po prostu musze kupic nowy wizjer,a C 3 ma wlasnie taka wkladke zelowa-wlasnie antymgielna--ale-sa punkty pod ktore sie dostaje para-ja mam taki jeden i nic nie pomaga wyjmowanie,i dociskanie zelowej wkladki.Kazdy kask ma wady i zalety-i od Was zalezy jak je przekujecie :)
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Michał 27 lip 2011, o 13:04

Jeżeli otwierana szczęka to polecam HJC FS-MAX - z blendą przeciwsłoneczną, w cenie zbliżony do Nolana N103 ale moim zdaniem jakościowo lepszy i w testach bezpieczeństwa lepiej wypadł, mam go już3 lata i nie zamierzam zmieniać, a jeżeli już to na taki sam. Cena to ok 1200 zł ale na Allegro można wychaczyć nówki nawet po 700, w zależności od malowania. Z droższych oczywiście bezkonkurencyjny Schuberth C3 lub C2 ewentualnie Shoei Multitec (bez blendy i podobno głośny), z tańszych Airoh. Jeżeli chcesz integrala to zerknij na ofertę marki Bell, Uvex (fajny jest model Carbon - leciutki jak piórko) i wcześniej wymienionych. To moje rekomendacje. Najważniejsze, żeby kask pasował Ci do głowy i był wygodny więc koniecznie najpierw przymierz, potem kupuj. Nigdy w ciemno, na podstawie tabelek rozmiarów itp. Jak w sklepie za drogo to upatrz sobie konkretny model i rozmiar w sklepie, potem szukaj takiego w necie.
Michał

Imię: Michał
Nazwisko: Korczyk
gadu: 3707329

Postprzez barył1 27 lip 2011, o 20:11

Jeżeli gs 1200 to akceptowalny jest tylko ten http://pl.wikipedia.org/wiki/Pikielhauba :twisted:
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Postprzez Michał 31 lip 2011, o 09:43

Fajny :P Możesz sobie do niego podłączyć CB radio albo choręgiewkę zawiesić :lol:
Michał

Imię: Michał
Nazwisko: Korczyk
gadu: 3707329

Postprzez kuba13 1 sie 2011, o 09:55

Strasznie lubię te piorunochronne detale, będziesz jechał pierwszy ja daleko na tyle, ok! ;)
kuba13

Imię: Jakub
Nazwisko: Trojanowski

Następna strona

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE