Pytanie o nocleg we Lwowie

Pytanie o nocleg we Lwowie

Postprzez el_loco 23 kwi 2011, o 22:17

Witam!
Na zlocie w Częstochowie rozmawiałem z człowiekiem w kamizelce Rajdu Katyńskiego na temat noclegów we Lwowie - mówił coś o zakonnicach, w centrum miasta... konkretnie nie potrafił powiedzieć, odesłał mnie do tego forum, więc jestem...
Za około dwa miesiące wybieramy się w kilka motocykli na wycieczkę do Lwowa. Nie mamy jeszcze żadnego konkretnrgo miejsca na nocleg - może któryś z Was kojarzy dokładniej to, o czym piszę powyżej? Będę bardzo wdzięczny za jakieś bliższe namiary.

P.s. Wielkie dzięki dla całej ekipy Rajdu Katyńskiego za zlot w Częstochowie, niezapomniany klimat i naprawdę ciekawe wrażenia, za rok na pewno przyjedziemy!
el_loco

Imię: Tomasz
Nazwisko: Kipert
gadu: 0
tlen: 0

Re: Pytanie o nocleg we Lwowie

Postprzez starmech 23 kwi 2011, o 22:41

:lol: Noclegi można załatwić w Brzuchowicach w Katolickim Seminarium Duchownym przy ul. Lwowskiej (zdaje się nr. 35) jakieś 5km od Lwowa.
Mają pokoje hotelowe dwuosobowe z Łazienką w cenie 30Pln lub 10$ . śniadanie-10zł. Teren zamknięty . tak ,że o motocykle głowa nie boli.
starmech

Imię: Wiesław
Nazwisko: Soska

Postprzez el_loco 24 kwi 2011, o 08:28

Już mi się podoba, wielkie dzięki!
Ktoś ma jakąś alternatywę?
el_loco

Postprzez Daro 24 kwi 2011, o 09:58

Jesli na kilka motocykli to Wyzsze Seminarium Duchowne W Brzuchowicach ul. Lwowska 62 bedzie najlepszym rozwiazaniem. Jest tam fajne jeziorko i super placki w pobliżu. Tel. to chyba +380322409001 ks. Michal Jaworski. Ale cena to min. 10E za osobe bez sniadania.
W poblizu jest tez osrodek wypoczynkiwy w ktorym bylem na zlocie Lionsow w tamtym roku. Tam ceny byly po 30zl od osoby (jak slyszalem).
Jesli chodzi o inny noclek we Lwowie to w centrum jest hotel Lwow z parkingiem strzezonym. Nigdy tam nie spalem , ale z parkingu korzystałem. Wiem ze pod tym hotelem sa oferowane przez prywatnych ludzi noclegi w domach prywatnych.
Jeszcze mam znajomego Polaka mieszkajacego we Lwowie. Kilka osob (4,5) na pewno by przyjol, jeszcze po Lwowi oprowadzi i opowie ciekawe historie. Ograniczeniem jest brak miejsca na motory, zmiesci sie max. 4 male moto.
Ps: moze (mysle ze bedzie w tym roku, jak tylko cos bede wiedzial dam znac) polaczysz wyjazd do Lwowa ze zlotem motocyklistow lwowskich. To jest fajna sprawa.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez tatko 24 kwi 2011, o 15:26

Daro- jak będziesz miał namiary na Lwowiaka to się nimi podziel; jestem żywo zainteresowany. Jeśli chodzi o Brzuchowice to polecam!
X, XII Rajd Katyński (jak na razie)
tatko

Imię: ARTUR
Nazwisko: PIETRASZEK

Postprzez el_loco 10 maja 2011, o 14:42

Dzięki za konkretne odpowiedzi, sprawa z Brzuchowicami już pozytywnie załatwiona.
Mam jeszcze jeden problem do rozgryzienia - mianowicie kwestie papierkowe. Czy na Ukrainę potrzebne jest jakieś dodatkowe ubezpieczenie OC? A może jakieś zdrowotne, bo nie wiem jak się ma nasz NFZ do ichniejszego... Słyszałem też o jakiejś papierologii na granicy - poradźcie, proszę, jak przez to wszystko łatwo i bezboleśnie przebrnąć, żeby nie tkwić na granicy Bóg wie ile czasu oraz nie narazić sięna przykrości w razie (tfu, tfu, tfu) kolizji czy urazu.
el_loco

Postprzez barył1 10 maja 2011, o 16:27

Wymagana jest zielona karta papierologia na granicy jest znośna i zmniejszyła sie znacznie wjeżdżasz na paszport swoim motocyklem jeżeli własność jest bankowa wymagane jest upoważnienie właściciela i tłumaczenie zdaje się tłumacza przysięgłego ale jeżeli pojazd nie jest twój musisz dokładnie sprawdzić warunki wjazdu na Ukrainę
Z uwag praktycznych kłóć się z ichniejszą policją i targuj twardo oni żyją z drogowej rakietierki nie z pensji i są coraz bardziej upierdliwi szczególnie odkąd się nauczyli że zachodni turysta diengi ma :evil: więc nie przejmuj się zbytnio tekstami o rekwiracji areszcie itp. oni po pierwsze nie maja na to czasu po drugie nie chcą się dzielić z kolegami. ;)
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Postprzez Czarny 10 maja 2011, o 19:52

Barył ma rację mam tylko mały dodatek do jego rady.
Tak wg własnych doświadczeń: kłócąc się z milicją nigdy bezpośrednio ich nie obrażaj ani nie umniejszaj ich władzy, bo się zawezmą, bądź zdecydowany, pewny siebie i rób z siebie osobę ważną.
Miej przy sobie nr telefonu do ambasady, jak bedziesz chciał dzwonić to stawki łapówki się drastycznie zmniejszają, tylko bądź gotowy to zrobić bo słaby blef wyczują.

Są dwie metody: albo gadasz dobrze po rusku i w tym języku z nimi dyskutyjesz, albo nie znasz i gadasz po polsku chcesz tłumacza, dzwonić do ambasady itp i nie wiesz o co chodzi.
Oni ogólnie są przyzwyczajeni, że ludzie sie ich boją więc jak sie nie boisz to zaczyna się inna gadka.
Nigdy nie dałem więcej niż 20$, normalna stawka to 10$.
Ale bywało, że niektórzy płacili po 200$-podobno.
Dolar to u nich świetość, od 2 lat zaczynają tolerować euro.
Jestem odpowiedzialny za to co powiem, nie za to co zrozumiesz.
Czarny

Imię: Rafał
Nazwisko: Czarnecki

Postprzez el_loco 26 cze 2011, o 17:37

Lwów i okolice zaliczone.
Wielkie dzięki dla wszystkich za pokierowanie nas do Brzuchowic - lepszego miejsca na bazę wypadową na pewno tam się nie znajdzie.
Przy okazji podaję najnowsze namiary, bo kontakt bywał ciężki...

e-mail: bbiszek7@interia.pl
tel: +380 322 409 007
kom: +380 986 130 315

W budowie jest kolejne skrzydło Domu Pielgrzyma, także za rok miejsc pod dachem powinno być jeszcze więcej.
Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze!
Tomek
el_loco

Postprzez Daro 4 sie 2011, o 20:05

Tak jak chciales Tatko, informuje 26-280811r ZLOT WE LWOWIE http://www.lionsmc-ukraine.com trza kliknac na WYDARZENIA tam sa szczegóły .
Tak sie sklada ze w tym samym czasie kiedy we Lwowie bedzie RK jest tez organizowany zlot ukrainskich motocyklistow Laions MC Lwów.
Bylem tam kilka razy i co moge powiedziec. Pierwsze zloty fajne, ale juz ostatni (2010 w Brzuchowicach) troche komercyjny. Moze ten bedzie inny.
Nie da sie chyba zeby nasi motórzysci nie spotkali sie z Laionsami i innymi z tego zlotu we Lwowie w tym czasie.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE