WNIOSKI WIZOWE . PASZPORT

WNIOSKI WIZOWE . PASZPORT

Postprzez CRUCIATUS 10 sty 2011, o 21:31

WYBIERAM SIĘ NA XI - RK . PRZEJŻAŁEM WIĘKSZOŚĆ INFORMACJI KTÓRE SĄ ZAMIESZCZONE NA STRONIE RK , ORAZ FORUM. MAM UWAGI CO DO WYPEŁNIANIA WNIOSKÓW WIZOWYCH : CZĘŚĆ DANYCH JEST WPÓLNA DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RAJDU . SAM MIAŁBYM PROBLEM Z WYPEŁNIENIEM WSZYSTKICH RUBRYK. NP. WNIOSEK WIZY ROSYJSKIEJ - PUNKTY : 7 ,13 ,15 . PUNKT-14 - TRASA PODRUŻY , CZY WPISAĆ OGÓLNIE NP. MIŃSK - MOSKWA- CHARKÓW - KIJÓW ? . DO WIZY BIAŁORUSKIEJ PUNKTY : 16 , 17 , 20 , 21 , 22 , 23 . MOŻE KTOŚ Z POPRZEDNICH UCZESTNIKÓW RAJDU BY SIĘ POFATYGOWAŁ I UMIEŚCIŁ WYPEŁNIONE WNIOSKI Z TYMI DANYMI Z OSTATNICH RAJDÓW...CZYTAŁEM GDZIEŚ ŻE ZDARZAŁY SIĘ ZLE WYPEŁNIONE WNIOSKI . SZKODA BY BYŁO ABY ZTEGO POWODU NIE POJECHAĆ NA RK. CHCIAŁEM UMEŚCIĆ TE WNIOSKI NA WĄTKU ALE , SIĘ NIE UDAŁO :oops: ... SĄ NA STRONACH - rusemb.pl , belembassy.org ... MUSZĘ WYMIENIĆ PASZPORT , WSZYSTKIE NIEZBĘDNE INFORMACJE SĄ NA - paszporty. mswia.gov.pl POZDRAWIAM WSZYSTKICH BYŁYCH UCZESTNIKÓW RAJDU , ORAZ BYĆ MOŻE OCHOTNIKÓW NA XI -RK . :D
CRUCIATUS

Imię: JAROSŁAW
Nazwisko: PAWELCZYK
gadu: 11129825
tlen: 0

Re: WNIOSKI WIZOWE . PASZPORT

Postprzez Ogg_v2 12 sty 2011, o 17:43

Zeszłego roku, ile pamiętam, instrukcja jak wypełniać wnioski wizowe pojawiła się na stronie gdzieś tak w maju. Tam było wszystko opisane punkt po punkcie. Więc spokojnie, za jakiś czas powinno być co i jak.
Pozdrawiam.
Ogg_v2

Imię: Grzesiek
Nazwisko: Gliniak
gadu: 0

Postprzez Szymek 13 sty 2011, o 16:52

W załączeniu przykładowy wniosek. Wszelkie podobieństwa osób i danych osobowych są przypadkowe. ;)
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez fajerstarter 13 sty 2011, o 17:38

Szymek napisał(a):W załączeniu przykładowy wniosek. Wszelkie podobieństwa osób i danych osobowych są przypadkowe. ;)

nie mogłeś nam na rajdzie o ty powiedziec?byśmy ci pomogli,porozmawialibyśmy z tobą :(
To żeś na granicy musiał/a zakombinowac ;)
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Daro 13 sty 2011, o 18:22

"Sierotka Marysia" :lol: Dobre.
To w rubryce cel podrozy, trzeba wpisac odwiedziny Wilka i Zajaca.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez CRUCIATUS 13 sty 2011, o 20:32

Dzieki za wstawke formularza dla Szymka :D . Masz poczucie chumoru :lol: ... Ruda_Ania napisała wątek 29 V o instrukcjach na sronie RK , ale nic nie znalazłem :( może byłe ale się zmyły. dlatego napisałem nowy w tym temacie. Poczekam jak będzie znana trasa XI RK , to może ktoś wstawi wzory wypełnionych formularzy. (wniosek Białoruski jest bardziej szczegułowy x2) . Szymek wpisał date pobytu w Rosji 31.08--06.09 , czyżby znał już dokładnie trase XI rajdu :?: .
CRUCIATUS

Imię: JAROSŁAW
Nazwisko: PAWELCZYK
gadu: 11129825

Postprzez kuba13 20 cze 2011, o 13:48

Hej, wiem ze powinienem się przedstawić zapewne w innym rozdziale, ale jestem w trakcie wypełniania wniosku wizowego do Rosji i mam jedno pytanie być może dla was mało istotne ale dla mnie bardzo. Mieszkam i pracuje od lat w Pld. Francji ale również jestem zameldowany w Polsce, tzn. mam rodzinę i adres. Która z wymienionych powyżej możliwości radzicie mi wpisać do kwestionariusza. Mieszkanie w Polsce praca we Francji czy oba we Francji. Uroczo dziękuję za pomoc.
Trojanowski
kuba13

Imię: Jakub
Nazwisko: Trojanowski

Postprzez Szymek 20 cze 2011, o 18:14

Poniżej załączam wyjaśnienie do Twoich wątpliwości. :D

viewtopic.php?f=7&t=225&start=30
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Postprzez kuba13 20 cze 2011, o 22:41

Dziękuje za odpowiedz, ale nadal moje wątpliwości są aktualne i nie znalazłem w podanym miejscu na nią odpowiedzi. Chodzi mi wyłącznie o punkt 18 i 20. ;)
kuba13

Imię: Jakub
Nazwisko: Trojanowski

Postprzez Szymek 21 cze 2011, o 15:08

W poprzednim wpisie Michał napisał:"Jeżeli jesteś niepracujący to w rubryce 20 wpisujesz "EMERYT", "BEZROBOTNY" itp, jeżeli jesteś studentem to w tejże rubryce wpisujesz "STUDENT" i podajesz tytuł uczelni, ewentualnie wydział i telefon dziekanatu lub innego organu, który może potwierdzić tę informację. Jeżeli zabraknie miejsca na wszystko to najważnieszy w tej rubryce jest telefon i adres (miasto i ulica, nie potrzeba kodów pocztowych), nazwę można skrócić lub pominąć jakiś jej element."
Czyli:
- pracujesz za granicą w dowolnym zawodzie.Wpisujesz wykonywany zawód,nazwę zakładu pracy,telefon. Wpisujesz miejsce potwierdzenia informacji(patrz tekst powyżej).

pkt.18 dotyczy stałego miejsca zamieszkania.
Czyli:
- wpisujesz miejsce w którym mieszkasz. Jeżeli mieszkasz dłużej w Polsce to wpisujesz adres polski, jeżeli mieszkasz dłużej we Francji to wpisujesz adres francuski. W paszporcie nie ma podanego adresu zamieszkania, dlatego należy we wniosku wpisać takie dane. Nie zawsze adres zamieszkania=adresowi zameldowanie=adresowi korespondencji. :D
Szymek

Następna strona

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE