Zapasowy akumulator

Zapasowy akumulator

Postprzez Ogg_v2 19 sie 2010, o 15:39

Mam pytanko.
Na stronie Rajdu znalazłem informację, że w samochodzie serwisowym ma być zapasowy akumulator (http://rajdkatynski.net/index.php?optio ... &Itemid=11). Czy faktycznie jest on konieczny, bo jestem pewny co do stanu mojego aktualnego aku i dlatego nie chciałbym niepotrzebnie kupować teraz nowego.
Pozdrawiam
Ogg_v2

Imię: Grzesiek
Nazwisko: Gliniak
gadu: 0
tlen: 0

Re: Zapasowy akumulator

Postprzez Michał Śledź 19 sie 2010, o 16:26

Witaj.
Myśle, że należy rozumieć to tak. Ma być jakiś akumulator, który ewentualnie w razie potrzeby można użyć lub odkupić z wozu technicznego. Grzesiu z tego, co wiem zawsze ma jakieś oponki, akumulator itp. Tak na wszelki wypadek.
Na pewno nie należy rozumieć tego tak, że każdy z uczestników ma mieć drugi akumulator, który przewożony będzie w samochodzie technicznym.
Pozdrawiam
Michał Śledź

Imię: Michał
Nazwisko: Śledziewski

Postprzez Daro 19 sie 2010, o 21:37

Jesli masz swiadomosc ze akumulator nie wytrzyma, to wymien go jak każda inna czesc ktora jest juz zuzyta. Nie oszczedzaj,bo poza domem wydasz wiecej,stracisz wiecej czasu, bedziesz mial problem i inni tez. Nie licz na to ze dostaniesz od kogos akumuklator. Jesli nawet taki bedzie, to czy bedzie pasowal do Twojego motocykla.Pomysl.Nie jest to czesc znormalizowana.
Jesli juz nie chcesz wymieniac teraz akumulatora, bo myslisz ze moze wytrzyma i chcesz go dobic. To kup akumulator w stanie suchym (zakup jak piszesz i tak Cie nie ominie) i popros(moze sie zgodza) zeby wzieli go do samochodu (serwisowego-czy innego) w razie czego. Jak bedzie taka potrzeba, kupisz elektrolit i zalejesz.Ale to straszna komplikacja.
Lepiej wymien w domu i miej glowe spokojna, otwarta na Rajd.Nie jedziesz po to na Rajd zeby sie motac z akumulatorem.
Powodzenia.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez Twardy 20 sie 2010, o 09:26

konkretna odpowiedz od Daro co do aku,takze innych czesci calego motocykla,my mielismy na Balkanach awarie stacyjki--ale to raczej trudno przewidziec,czekalismy 4dni i kosztowala piorunsko drogo oraz tyle samo robocizna czyli mnostwo klopotow,straconego czasu i zachodu--nie oszczedzac na swoim bezpieczenstwie,czasie kolegow w grupie itd.
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Daro 21 sie 2010, o 10:33

Odpowiedz ,ale nie na to pytanie. Nie przeczytalem dokladnie i zrozumialem odwrotnie. Nie bede juz kasowal,moze komuś sie przyda ta wypowiedz.
Daro

Postprzez Ogg_v2 21 sie 2010, o 11:56

Dzięki. Chodziło mi o to, że właśnie mam nowy akumulator i nie chciałem kupować kolejnego, żeby tylko leżał. Ale jak nie trzeba drugiego to ok.
Ogg_v2

Imię: Grzesiek
Nazwisko: Gliniak

Postprzez Daro 21 sie 2010, o 16:54

Nie trzeba. Wystarczy jeden dobry w motorze. Powodzenia.
Daro

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE