a ja mam pytanie

Re: a ja mam pytanie

Postprzez Szymek 2 lip 2010, o 15:16

Załączam wstępne rozliczenie paliwa dla motocykla, którego zużycie paliwa wynosi 7l/100km.
kursy walut:
1. 1 UAH 0,4183
2. 1 LTL 1,2004
3. 100 BYR 0,1123
4. 1 RUB 0,1065
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Michał 2 lip 2010, o 18:17

Kilka drobiazgów - spostrzeżeń z wycieczki po Białorusi w ostatnich dniach.

1. wymiana waluty - jak się okazało nawet na granicy i w najbliższej jej okolicy był problem z wymianą dolarów na ruble bialoruskie, tylko nieduże kwoty - max 50 dolarów, było nas raptem kilkanaście osób i nie wszystkim się udało. Różnica w cenie - wymieniając za granicą zakupione w Polsce dolary na ruble, na równowartości 1000 zł jest się do przodu 40 zł, niż gdyby ten 1000 zł wymienić na ruble w kantorze w Polsce. Złotówek nie przyjmują. Potem też nie łatwo znaleźć miejsce gdzie można te waluty wymienić. My jechaliśmy na luzie i był problem, a przy napiętym grafiku Rajdu Katyńskiego może być jeszcze większy.

2. paliwo - od niedawna na Białorusi nie można płacić dolarami ani euro na stacjach benzynowych (gdzie indziej także) , zmieniły się przepisy i teraz jest to nielegalne, owszem ceny na tabloidach podawane są w rublach, euro i dolarach, ale jedyną walutą chonorowaną w kasie jest rubel. Na stacjach lepiej tankować benzynę 92 oktanową - przy okazji od sympatycznej kasjerki dowiedzieliśmy się, że "lepsza" 95-tka to tylko wymysł dla "durnych obcokrajowców" bo jest to paliwo gorszej jakości z jakmiś wydziwnionymi uszlachetniaczami. Dla ciekawostki podam, że na 92-ce mój motocykl spalił średnio 0,5 litra mniej na 100 km niż na polskiej 95.

3. odprawa graniczna - od marca tego roku zmieniły się przepisy i teraz przy wjeździe na Bialoruś przechodzi się również odprawę celną, w zasadzie nic strasznego tylko kilka kwitów do wypełnienia więcej, i stanie w trzech dodatkowych kolejkach po trzy dodatkowe pieczątki... łacina sama ciśnie się na usta. To tylko tak dla nakreślenia sytuacji, żeby się ptrzygotować psychicznie.
Michał

Imię: Michał
Nazwisko: Korczyk
gadu: 3707329

Postprzez Czarny 2 lip 2010, o 21:20

Przepisy mówią, że dorosły wjeżdżający na BIałoruś powinien mieć przy sobie min 2 prezerwatywy.
Nigdy mi nie sprawdzali ale taki przepis jest.
Jestem odpowiedzialny za to co powiem, nie za to co zrozumiesz.
Czarny

Imię: Rafał
Nazwisko: Czarnecki

Postprzez Szymek 3 lip 2010, o 00:04

Każda podpowiedź jest cenna, osobiście zakupię potrzebną walutę w Polsce. W planowaniu wydatków uwzględniłem zakup benzyny 95, według cennika PZMot. Ale według kolegów z forum xtzclub.pl, nie będę miał problemów ze swoją ST, gdybym zatankował 92.
Co do deklaracji, to pogranicznicy ucieszą się, że dostaną wypełnine w języku rosyjskim(niektórzy przponą sobie dawne bukwy).
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez Michał 3 lip 2010, o 07:55

Czarny napisał(a):Przepisy mówią, że dorosły wjeżdżający na BIałoruś powinien mieć przy sobie min 2 prezerwatywy.

Też o tym słyszałem, ale nikogo z nas o to nie pytali. Może dlatego, że większość jechała z Plecaczkami.

Wracając do paliwa 92 - mój motorek ma już dosyć nowoczesny silnik, na pełnym wtrysku, i na 92-ce śmigał równiutko i bez zastrzeżeń. U nikogo zresztą nie zauważyłem jakichś niepokojących objawów a wszyscy lali to samo. Więc po co przepłacać ? ;)
Michał

Nazwisko: Korczyk
gadu: 3707329

Postprzez Daro 3 lip 2010, o 15:36

Czarny napisał(a):Przepisy mówią, że dorosły wjeżdżający na BIałoruś powinien mieć przy sobie min 2 prezerwatywy.

Jak tam ludzi traktuja. Zlekcewazyli Cie. Czy nie poczules sie urazony. Nie domagales sie kontroli. :shock: Pewnie wiedzieli ze jestes za PO.
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez tatko 4 lip 2010, o 09:37

Szymek napisał(a):Załączam wstępne rozliczenie paliwa dla motocykla, którego zużycie paliwa wynosi 7l/100km.
kursy walut:
1. 1 UAH 0,4183
2. 1 LTL 1,2004
3. 100 BYR 0,1123
4. 1 RUB 0,1065

witaj Sławku- zadanie domowe ładnie odrobione- warto byłoby zrobić krok dalej i tak jak radził mi Michał doliczyć po 40 zł dziennej diety i ok. 10% do wartości paliwa.Ma wystarczyć, pozostaje jeszcze różnica w ilości kilometrów. Z marszruty wychodzi 5324 km. a z założenia 6000 km.( objazdy, podjazdy i inne)
X, XII Rajd Katyński (jak na razie)
tatko

Imię: ARTUR
Nazwisko: PIETRASZEK

Postprzez Czarny 4 lip 2010, o 19:52

Było nie na temat:!: :!: :!:
Ostatnio edytowano 8 lip 2010, o 17:00 przez Czarny, łącznie edytowano 2 razy
Jestem odpowiedzialny za to co powiem, nie za to co zrozumiesz.
Czarny

Imię: Rafał
Nazwisko: Czarnecki

Postprzez Michał Śledź 4 lip 2010, o 20:10

Ale z tego wynika bardzo ważna wskazówka!

Jeżeli nie masz takich samych poglądów jak Daro, Fajer i podobni nie jedź na RK. Choć miałbyś dużo do zrobienia i do wniesienia w RK to i tak Cię zjedzą, bo np w wyborach poparłeś kogoś innego niż Kaczyński lub tez ostatnio oglądałeś TVN a nie TV TRWAM. A jeżeli popierasz PO to będzie Ci to wypomniane jak widać po wpisach tutaj.
Michał Śledź

Nazwisko: Śledziewski

Postprzez oscardelahoya 4 lip 2010, o 21:49

Łosz kurde. Wreszcie się okazało, że Darek i Fajer mają takie same poglądy :D Ludzie nie wiem o co sie rzucata. Generalnie co do ogólnego tematu to jestem za tym, żeby kasy nie wymieniać w kraju. Ja nie miałem żadnych problemów na 9 RK z wymianą na granicy. A co do kondonów to miałem jeden. Taki długi czarny dwuczęściowy. Zobaczyli i powiedzieli że mogę wjeżdżać bezpiecznie i bez żadnych problemów 8-)
oscardelahoya

Imię: Aleksander
Nazwisko: Sołtys
gadu: 3309481

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE