Motocykl i przygotowanie się do RK

Motocykl i przygotowanie się do RK

Postprzez Nerver 16 maja 2016, o 21:25

Cześć wszystkim

Jestem szczęśliwym posiadaczem R1, ale nie wiem, czy ten motocykl się nadaje na tego typu wyjazd, na stelaż liczyć nie mogę, więc pozostaje co najwyżej spakować się w coś typu:

http://www.motobagaz.pl/torba-na-tyl-gi ... -2994.html

Plus tankbag i plecak:

http://www.motobagaz.pl/tankbag-givi-xs ... -2998.html
http://www.motobagaz.pl/plecak-givi-xs3 ... -4042.html

Ale czy to zda egzamin, czy uda mi się w to spakować, czy dam radę przejechać trasę?

Nie byłem wcześniej na RK, więc nie wiem jak to jest, ile trzeba ze sobą zabrać, aby funkcjonować przez te 3 tygodnie, czy prędkość to 50km/h czy może 150km/h , czy jedziemy wszyscy razem, czy może jest podział na grupy w zależności od preferowanej prędkości przemieszczania się.

Będzie mi niezmiernie miło móc czytać wasze opinie i porady odnośnie RK.

Pozdrawiam
Dawid
Nerver

Imię: Dawid
Nazwisko: Labuda
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha R1
gadu: 0
tlen: 0

Re: Motocykl i przygotowanie się do RK

Postprzez Daro 17 maja 2016, o 13:29

Cześć .
Jeśli jesteś szczęśliwy posiadaczem R1 to lubisz na niej jeździć . Na RK jedzie się motorem który się lubi , a RK to później weryfikuje . Po powrocie pozostaje się przy tym co się ma , lub zmienia na inny .
Ja nigdy nie jeździłem R1 więc wydaje mi się tylko że to nie najlepszy sprzęt na wschód . Małe skoki zawieszeń , pochylona pozycja kierowcy .... to chyba sprzęt do innych celów .
Ale dobry jeździec da sobie rade na każdym motocyklu i w każdych warunkach .
Prędkość przejazdu na RK jest różna . Jak komu pasuje , jakie ma umiejętności i ile kasy ma się na mandaty . Zasada jest taka że trzeba jechać bezpiecznie nie przekraczając granicy swoich umiejętności dla bezpieczeństwa swojego i innych .
Nie wiem co chcesz pakować i jakie ma to rozmiary .
Spróbuj zapakować to co zabierasz ze sobą na wyprawę motocyklową do tego "banana" i torby na zbiornik . Jak się zmieści to dobrze , jeśli nie to trzeba pomyśleć o dodatkowej torbie lub zweryfikować bagaż . Czy wszystko jest niezbędne , można czegoś nie zabierać lub zamienić na rzeczy o mniejszych gabarytach np: namiot , śpiwór , karimata , buty , ubrania .....
O plecaku nie myśl , to zły pomysł . Za daleka podróż żeby przez cały czas mieć coś na plecach .
Może odezwie się ktoś kto jechał podobnym motocyklem . Ale najlepszym sprawdzianem jest zapakowanie się i pojechanie na wschód samemu lub w grupie mniejszego rajdu na kilka dni .
Daro

Imię: Darek
Nazwisko: Ostolski

Postprzez Twardy 17 maja 2016, o 18:09

Motocykl który jest szybki :) R 1 marzenie usportowionego jeźdźca-ale czy tym razem ? Czy zda egzamin? Motocykl pewnie tak-ciekawe jak TY dasz radę prowadzić różnymi etapami ten motocykl? OD asfaltu po szuter,różnego rodzaju nawierzchnie gdzie możliwośći sporta spełzną na niczym,przydałby się motocykl uniwersalny lub typowo wytrzymały :)

Droga przed Tobą długa a pozycja jak wspomina Daro może być nie najlepsza,plecy,nadgarstki,tyłek,kolana mocno zgięta-ile tak km wytrzymasz?

Po pierwszym dniu poznasz odpowiedź :) ale czy nie będzie za późno ? Wszak jedziesz dalej a jechać w kiepskim nastroju i frustracji z w/w powodów nie jest wskazane dla Ciebie i innych w grupie.

Takim motocyklem to można jechać tylko z jednym bagażem - kartą płatniczą w portfelu :)

Ale-osiodłaj rumaka,jak wspomina przedmówca,zawiąż tobołki,zobacz jak się prowadzi z obciążeniem,na wolno,i troszkę szybciej :)

Może coś spada,wylata :) plecak odpada choć na aparat fotograficzny dobry,Camel bag niepotrzebny,na RK schodzimy by napoić rumaki i siebie :)

Pomysł by przejechać tym typem motocykla choć kilka dni np Rajd Ojców na Białoruś-wskazany-będziesz wiedział i wyjdą błędy które poprawisz jadąc np na RK.

Czego szczerze życzę i pozdrawiam!
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Krzych 4 lut 2018, o 11:20

Żeby Forum nie było całkowicie Twardego ;) podepnę się do tematu:
Honda XL 1000V Varadero czy Honda XRV 750 Africa Twin ? Czy załadowana Afri da radę, zwłaszcza na drogach asfaltowych (chodzi mi o prędkości)? Wiadomo, że na drogach szutrowych, brukowych powinna spełnić swoje zadanie... :) Na asfalcie z załadowanymi kuframi oraz dodatkowym bagażem na siedzeniu, z prędkością powyżej 100 km/h może być ciężko... :( Zwłaszcza, że i waga i wzrost kierownika nie należą do średnich :( Którym radzicie ?
Krzych

Imię: Krzysztof
Nazwisko: ------
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Honda XRV750 i XL600V

Postprzez gfizyk 5 lut 2018, o 10:06

Witaj,
zazwyczaj grupy są dostosowywane do możliwości motocykla i .. kierownika. :-)
Dużą część trasy jedzie się w swojej grupie i tutaj grupowy dostosowuje prędkość do najwolniejszego sprzętu.
Ja powiem tak - ubiegłoroczny rajd przejechałem na Trampku (XL600). Nie miałem problemów z prędkością.
Biorąc pod uwagę obie wskazane maszyny - wybierz wygodniejszą (chyba wiaderko). Zarówno jeden jak i drugi sprzęt - sprawdzi się bardzo dobrze.
gfizyk

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Konasiuk
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Suzuki V-Strom 650

Postprzez Twardy 5 lut 2018, o 11:14

Jak pisze przedmówca-byle Kierownik dał radę to gdybanie niech zostawi sobie,nie będzie miał czasu na takie myślenie bo będzie jechał.Wybór ma w 2 motocyklach - tzn albo je posiada i osiołkowi w żłoby dano lub Kierownik przymierza się do zakupu i grymasi :)

Najważniejsza jest chęć,determinacja by jechać a doświadczenie motocyklowe,intuicja na drodze też jest potrzebne-dlatego wybierzesz najlepszą opcję bez podpowiedzi-i może okazać się,że wygra trzecia opcja :) Inny motocykl.Pozdro.Dzięki Krzych :)
Twardy

Postprzez Krzych 5 lut 2018, o 14:03

Witajcie !
Serdeczne dzięki za wypowiedzi :) W tym roku jak w żadnym innym wcześniejszym (bo już kilkakrotnie przymierzałem się do RK), postanowiłem jechać. Nawet z tego względu zmieniłem pracę.Urlop mam już zaplanowany :) Właśnie już teraz chcę zacząć, a właściwie zacząłem przygotowania: motocykl, kierownik(zdrowie-rehabilitacja kręgosłupa i nogi), ekwipunek... Co do motocykla, zastanawiałem się nad zakupem Viaderka... Twardy miałeś rację pisząc z tym grymaszeniem :oops:
Twardy napisał(a):...lub Kierownik przymierza się do zakupu i grymasi :)

Jednak mając na uwadze wypowiedź Kolegi Grzegorza (jeśli tak mogę :?: ) to chyba pojadę swoją sprawdzoną już w kilku wyjazdach - Afri. Stara ale jara :D
Pozdrawiam.
Krzych

Imię: Krzysztof
Nazwisko: ------
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Honda XRV750 i XL600V

Postprzez Twardy 5 lut 2018, o 14:18

Dasz radę! Masz czas ? Zrelaksuj się :

https://rajdymotocyklowe.jimdo.com/

sprawdzone prze kolegów - polecają te impreze i klimaty - czyli jak zwykle - a może rzucić to wszystko i pojechać w Bieszczady :)))))))
Twardy

Postprzez gfizyk 21 kwi 2018, o 21:46

Krzych napisał(a):Jednak mając na uwadze wypowiedź Kolegi Grzegorza (jeśli tak mogę :?: )

Oczywiście :-), może być nawet z pominięciem "Kolegi". ;-)

Africa jest ok. Wrzuć do ekwipunku dwie klamki, dętki, linki zapasowe. Koledze na Łotwie przewrócił się motorek i złamał klamkę. No i pojawił się problem. Na szczęście ogarnięty. Pieniądze nie duże ... ale w drodze może być problem z zakupem...
Sprawdź wcześniej instalację. Zarówno mój Trampek, jak i Twoja Africa - nowe nie są. Ja miałem tylko dwa problemu. Raz z kierunkowskazem, drugi raz ze światłem stop. Okazało się, że uszkodzenie polegało na nie łączeniu kabli na kostce. Warto kostki rozpiąć (dużo ich nie ma), sprawdzić połączenie kabli z końcówkami, oczyścić styki, psiknąć "konektorem". Niby drobna rzecz, a zanim znalazłem - straciłem wieczorem godzinę snu, albo nocnych rozmów :-)
Spotkamy się na pewno, bo wybieram się z Rajdem na Białoruś. Z Kuropat, albo najdalej z Orszy - wracam do domu. Potem ruszę na spotkanie do Lwowa.
pzdr!
G.
gfizyk

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Konasiuk
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Suzuki V-Strom 650

Powrót do PORADY I UWAGI PRAKTYCZNE