Młodzieżowa sekcja SMMRK

o motocyklach i nie tylko... czyli o wszystkim co nas interesuje

Młodzieżowa sekcja SMMRK

Postprzez wiking 9 cze 2013, o 19:27

Mam propozycje założenia w ramach SMMRK młodzieżowej sekcji rajdu. Przewiduję uczestnictwo w niej dzieci członków Stowarzyszenia, które uczestniczą w naszych blizszych i dalszych wyjazdach ale ze wzgledu na okres w jakim trwa Rajd Katyński nie mogą być członkami Stowarzyszenia. Członkowie "sekcji" mieli by prawo do noszenia naszego logo a inne uprawnienia do dyskusji i zatwierdzenia przez Zarząd Stowarzyszenia. Myslę, że nasze Stowarzyszenie ma również w sobie element edukacyjny i może powinniśmy skierować sie również w kierunku młodzieży? Prosze o opinie tej propozycji i ewentualnie czy istnieje potrzeba organizowania takiej "sekcji", czy byliby zainteresowani do wstapienia itp. z góry dziękuje za wszelkie opinie nawet ... negatywne.
wiking

Imię: Waldemar
Nazwisko: Korzeniewski
gadu: 0
tlen: 0

Re: Młodzieżowa sekcja SMMRK

Postprzez barył1 9 cze 2013, o 20:10

Pierwsze pytanie co rozumiesz przez noszenie logo ?
Drugie pytanie jaki masz plan działań i co chciałbyś robić z ewentualnymi członkami tej sekcji?
Trzecie co rozumiesz przez prawo do dyskusji ? Na forum moze się zalogować dosłownie każdy i dyskutować dowolnie ;)
i ostatnie nieco złośliwe w związku z twoim zdaniem "Przewiduję uczestnictwo w niej dzieci członków Stowarzyszenia, które uczestniczą w naszych blizszych i dalszych wyjazdach ale ze wzgledu na okres w jakim trwa Rajd Katyński nie mogą być członkami Stowarzyszenia."
Czy przewidujesz zmianę statusu stowarzyszenia bo wytyczne są jasne ? i jaki miałoby to mieć sens?

Jest parę organizacji które za główny cel mają patriotyczne wychowanie naszych milusińskich
http://www.zhr.pl/
i nieco starszej młodzieży
http://zs-strzelec.mil.pl/kg/
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Postprzez wiking 9 cze 2013, o 21:21

[quote="barył1"]Pierwsze pytanie co rozumiesz przez noszenie logo ?
Drugie pytanie jaki masz plan działań i co chciałbyś robić z ewentualnymi członkami tej sekcji?
Trzecie co rozumiesz przez prawo do dyskusji ? Na forum moze się zalogować dosłownie każdy i dyskutować dowolnie ;)
i ostatnie nieco złośliwe w związku z twoim zdaniem "Przewiduję uczestnictwo w niej dzieci członków Stowarzyszenia, które uczestniczą w naszych blizszych i dalszych wyjazdach ale ze wzgledu na okres w jakim trwa Rajd Katyński nie mogą być członkami Stowarzyszenia."
Czy przewidujesz zmianę statusu stowarzyszenia bo wytyczne są jasne ? i jaki miałoby to mieć sens?

1. Michał jak każdy z nas poprzez noszenie logo rozumiem noszenie naszego logo kurtce motocyklowej
2. prawo do dyskusji? może nie stylistycznie wyraziłem myśl a chodziło mi że uprawnienia członków sekcji okreslimy w formie dyskusji i zatwierdzimy np w oficjalnym komunikacie powołujacym sekcje i nadanie jej kształtu.
3.nie trzeba zmieniać statutu bo istnieje w zapisach statutu "członek wspierający", którego uprawnienia siegaja nawet uczestnictwa w walnym i podejmowaniu dyskusji. Członek wspierający nie ma nawet obowiązku przejechania rajdu katyńskiego. Ma wnieść istotna pracę (wysiłek) w pracach Stowarzyszenia. Można chyba podciągnąć ta działalnośc w to sformułowanie
4.jaki plan działania? taki sam jak nasz. Uczestniczenie w naszych wyjazdach (na ile pozwala szkoła i inne obowiązki), naszych spotkaniach i uroczystościach w których uczestniczymy. Wiem że i bez tego dzieci nasze moga z nami jeżdzić i uczestniczyć w tym wszystkim ale jak wiesz przynależnośc do organizacji powoduje poczucie więzi z nią chęć dzialania,wyzwala nowe inicjatywy. Może warto podjąć takie wyzwanie. Oczywiście są inne organizacje patriotyczne, młodzieżowe i inne (np harcerstwo) ale czy nie warto przenieść naszego zaangażowania w kolejne poolenie? do tego dzielić z własnym dzieckiem te wszystkie emocje, wrażenia którymi my zyjemy? Oczywiście możemy to robic i robimy bez przynależności dzieciaków do naszego Stowarzyszenia ale czy nie warto przemyśleć tej inicjatywy? rzucam tylko ideę a co z tego będzie? nawet nie wiem czy będa zainteresowani.
wiking

Postprzez barył1 9 cze 2013, o 21:46

ok rozumiem
Jestem kategorycznie przeciwny i uwazam za dowcip propozycję rozdawanie kamizelek z logo rajdu komuś kto nie przejechał rajdu
"którego uprawnienia siegaja nawet uczestnictwa w walnym i podejmowaniu dyskusji. " Waldku czy wszystko ok ???? Proponujesz mi dyskusje i akceptację postanowień nieletnich ..... pozostawie to bez komentarza (aczkolwiek myślę że postronne osoby które tu zajrzą będą miały niezły ubaw ):D

mi sie ten pomysł nie podoba......tym bardziej że nie ma żadnych przeszkód aby zabierać na rajdy i imprezy pasażerów matki, żony, kochanki czy też dzieciaki ;)
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Postprzez wiking 9 cze 2013, o 22:30

Michał możesz mieć swoje chwile radości ale pozwól żeby inni mogli wyrazić swoje zdanie bez ukierunkowania na niezły ubaw. Nie chodzi mi o rozdawanie kamizelek z logo i nie chodzi o zabieranie na wyjazdy całej ferajny skoligaconej rodziny i proponuje spojrzeć na to troche głebiej. to nie znaczy że mam racje.
wiking

Powrót do OGÓLNY