Rocznica Powstania Styczniowego W Wilnie

o motocyklach i nie tylko... czyli o wszystkim co nas interesuje

Rocznica Powstania Styczniowego W Wilnie

Postprzez Krzych3349 23 sty 2013, o 20:40

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... obd5xK3qFM Wielki szacunek dla harcerzy i ks Stańczyka
Krzych3349

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Matczak
gadu: 0
tlen: 0

Re: Rocznica Powstania Styczniowego W Wilnie

Postprzez Krzych3349 23 sty 2013, o 21:03

Wyjaśnienie ks. Stańczyka Dariusza
3 Posterunek Policji w Wilnie

W dniu obchodów 150.rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w duchu myśli „W Imię Boga za Naszą i Waszą wolność”, świadomie zapaliliśmy z dziećmi harcerzami znicze i położyliśmy kwiaty, odprawiliśmy nabożeństwo pod Trzema Krzyżami, dziękując za wolność Litwy od Rosji.
W związku, że jest 2013 – Rokiem Powstania Styczniowego, harcerze z odwagą nawiedzają groby poległych. Nikt nam w tym nie pomaga. Nic się nie robi, by czcić w styczniu bohaterów Litwy i Polski.
Szykowałem pismo o zgodę, pozwolenie do Samorządu m. Wilna, jak czyniłem przez 18 lat Sztafety Niepodległości, szanując prawo i urzędy. Gdy jednak usłyszałem, że zatwierdzono „Paradę Równości” to serce moje zapłakało nad Litwą „dokąd idzie naród”. Łamię się Prawo Boże i kulturę chrześcijańskiej Ojczyzny Litwy! Dlatego ustnie zgłosiłem wielu do Samorządu, lecz postanowiłem tym razem „Marszu Wolności” nie zgłaszać pisemnie, bo i tak parę minut idziemy z modlitwą i pieśnią.
Protestuję, że ojcowie miasta Bożego Miłosierdzia godzą się na demoralizację rodzin, młodzieży. Tolerancja tak, ale nie rujnowanie fundamentalnych wartości Ojczyzny Litwy – Narodu.
Jezu, ufam Tobie!
Św. Rafale Kalinowski, módl się za Litwę i Polskę!
Ks. Dariusz Stańczyk

20 lutego o godz. 8.30 odbędzie się sąd administracyjny, który rozpatrzy sprawę organizatora „Marszu Wolności”. Oczywiście, że nie zamierzam się uchylać od „poniesienia kary”.

„Gdyby nie telefon „kogoś ważnego”, „Marsz Wolności” odbyłby się w wyciszonej atmosferze, bo i tak na silnym mrozie nie działało nagłośnienie. Wspaniali policjanci, wykonali słuszną pracę. Czuję do nich wielką sympatię i cieszę się, że byli zainteresowani na posterunku opowiadaniem moim o Powstaniu 1863 roku, o wspólnej sprawie niepodległościowej. Tyle mogłem mówić o św. Rafale Kalinowskim, Zygmuncie Sierakowskim, ks. Antonim Mackiewiczu, że faktycznie czułem zrozumienie, dlaczego w ten dzień, 22 stycznia 2013 roku, znalazłem się na posterunku. Trzy godziny „zatrzymania” nie zostały zmarnowane! Gdy wspomnę lata radzieckie, to było strasznie „być” wśród nich. Dzisiejsza policja litewska zostawiła we mnie bardzo miłe wrażenia. Oczywiście, że początkowo przypuszczano, że najechali „awanturnicy z Polski” w biało-czerwonych strojach, niosący także flagi litewskie, papieskie, europejską. Modlitwa za poległych powstańców po litewsku „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” – podczas liturgii na Górze Trzech Krzyży, zmieniła pozytywnie odczucia „kim jest to zgromadzenie”. No cóż, przypomniałem sobie „gorsze przesłuchania na posterunku MO” w Wadowicach roku 1978, czy w Grodnie 1988 roku, w Moskwie 1989 roku (…). Ważne, że była modlitwa za Powstańców i Ojczyzny, Polskę i Litwę”.
Ks. Dariusz Stańczyk
Krzych3349

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Matczak

Postprzez Twardy 24 sty 2013, o 17:24

Szok i przerażenie to co zobaczyłem-jak powrót w najgorsze czasy pewnego departamentu...

Rok Powstania Styczniowego -ustanowiony przez sejm Litwy-okazuje się być martwą farsą-gdy zabrania się świętować- a organizatorów zabiera grzeczna Policja.

Uprzejmośći nie zastąpią faktu.

Polski Sejm nie podjął uchwały- czołobitni POlitycy....

Mimo to Patrioci świętują-sami widzimy gdzie i jak.

Odnośnie KS D.Stańczyka-Uczestnicy RK znają tego Księdza-i wiedzą że to prowokacja włądz-ciekawy jestem jak będzie przy organizacji Sztafety Niepodległości-właśnie organizowanej prze KS.Dariusza-czy te zatrzymanie to nie dążenie LT do całkowitego zakazu organizacji imprez przez Ks.Stańczyka.

Przypadek odmowy udzielenia zgody na organizację marszu? wyrachowanie władz.

Ks Dariusz odważnie i zgodnie z sumieniem nazywa rzeczy po imieniu,w imię prawdy.

Tym bardziej boli Ks takie traktowanie i poniżanie jego Wilna,wszystkich poległych i zyjących.

Tyle cennych inicjatyw przeprowadził -my to wiemy i znamy-ale czy łaskawy sąd o tym wie?

Czy wyrok już zapadł?

może ktoś mógłby być tego dnia-razem z KS Dariuszem-w gescie solidarności. W sądzie-ktoś od nas-bo na pewno nie będzie sam....
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Szymek 8 lut 2013, o 21:29

Polecam obejrzec film z uroczystości w dniu 22 stycznia, którą przeprowadził ks. Dariusz Stańczyk z harcerzami Wileńskiego Hufca Maryi i młodzieżą ze Stowarzyszenia Jana Pawła II ulicami Wilna. Marsz Wolności "Za wolność naszą i waszą" z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego.
poniżej link: http://wpolityce.pl/wydarzenia/46640-wilno-polski-ksiadz-stanie-przed-sadem-za-przemarsz-z-harcerzami-ulicami-miasta-bez-pozwolenia
Wracają stare metody. :evil:
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez Twardy 25 lut 2013, o 17:14

Jest info :

Stańczyk: Dlaczego marsz "Za równość" opłacają podatnicy, a harcerze muszą zapłacić 2 tys. litów?

http://pl.delfi.lt/aktualia/litwa/stanc ... d=60721881
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez barył1 20 kwi 2013, o 08:52

Robactwa namnożyło się w naszej ukochanej Rzeczpospolitej :( ...........http://kresowiacy.com/index.php/polska/ ... -powstanie
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html
barył1

Imię: *
Nazwisko: *

Powrót do OGÓLNY