Powązki - kwatera "Ł" (Łączka)

o motocyklach i nie tylko... czyli o wszystkim co nas interesuje

Re: Powązki - kwatera "Ł" (Łączka)

Postprzez wiking 15 cze 2013, o 16:52

Jak powyżej. Nie usprawiedliwiam bo dla mnie to tez było szokiem. Symbole komunistyczne? wszędzie ich pełno. Jaka walka? jedź trasa W-wa -Mińska Mazowiecki. Tuz za rondem i za drogowskazem na Pustelnik po lewej stronie stoi obelisk upamiętnijacy krasnoarmiejców. Po wjechaniu do Mińska Maz. po prawej stonie również taki sam. Niedawno odnowione pomalowane z akcentem na czerwona gwiazdę i młot z sierpem. Na kaszubach w Starzyńskim Dworze stoi wielki pomnik upamiętniający żołnierzy armii czerwonej jeńców jenieckich obozów pod nim świerze kwiaty znicze tzn że gmina asygnuje pieniądze by godnie upamiętniać "wyzwolicieli". A ja sie pytam czy na terenie Polski jest chociaż jeden pomnik upamiętniający Polskich jeńców wojennych? Swego czasu założyłem tu na forum link pt miejsca przeklęte gdzie prosiłem o wpisywanie takich "kwiatków" a pod wątkiem "miejsca wyklęte" (analogicznie do żołnierzy wyklętych) miejsca które powinniśmy czcić i szanować o których polacy powinni pamiętać ale i w tym temacie cisza a przeciez min do takich miejsc należy Piaśnica i wiele wiele innych.
wiking

Imię: Waldemar
Nazwisko: Korzeniewski
gadu: 0
tlen: 0

Re: Powązki - kwatera "Ł" (Łączka)

Postprzez crsa 15 cze 2013, o 18:30

wiking napisał(a):Jak powyżej. Nie usprawiedliwiam bo dla mnie to tez było szokiem. Symbole komunistyczne? wszędzie ich pełno. Jaka walka? jedź trasa W-wa -Mińska Mazowiecki. Tuz za rondem i za drogowskazem na Pustelnik po lewej stronie stoi obelisk upamiętnijacy krasnoarmiejców. Po wjechaniu do Mińska Maz. po prawej stonie również taki sam. Niedawno odnowione pomalowane z akcentem na czerwona gwiazdę i młot z sierpem. Na kaszubach w Starzyńskim Dworze stoi wielki pomnik upamiętniający żołnierzy armii czerwonej jeńców jenieckich obozów pod nim świerze kwiaty znicze tzn że gmina asygnuje pieniądze by godnie upamiętniać "wyzwolicieli". A ja sie pytam czy na terenie Polski jest chociaż jeden pomnik upamiętniający Polskich jeńców wojennych? Swego czasu założyłem tu na forum link pt miejsca przeklęte gdzie prosiłem o wpisywanie takich "kwiatków" a pod wątkiem "miejsca wyklęte" (analogicznie do żołnierzy wyklętych) miejsca które powinniśmy czcić i szanować o których polacy powinni pamiętać ale i w tym temacie cisza a przeciez min do takich miejsc należy Piaśnica i wiele wiele innych.

W istocie wszędzie ich pełno. W pewnym miasteczku na trasie Warszawa-Lublin do tej pory stoi obelisk ku czci "poległych" funkcjonariuszy MO i UB aczkolwiek właściwszym określeniem jest unieszkodliwionych. Swoją drogą ciekawy jestem jak potoczy się sprawa "czterech śpiących". Dobrze, że przynajmniej Bierut zapięty na damską stronę przeniósł się z Lublina do Kozłówki :)
crsa

Imię: Cezary
Nazwisko: Szykuła
gadu: 0
tlen: 0

Poprzednia strona

Powrót do OGÓLNY