II MOST PAMIĘCI 2012 JASNA GÓRA KATYŃ KAZACHSTAN

Jak Czarniecki do Poznania, Rajdy na Białoruś, KL Auschwitz-Pamiętamy i inne wyjazdy motocyklowe

Re: II MOST PAMIĘCI 2012 JASNA GÓRA KATYŃ KAZACHSTAN

Postprzez ruda 7 sie 2012, o 20:44

Dla zainteresowanych: chłopaki są już w Perm, jutro wjeżdżają do Kazachstanu! Jak na razie wszystko według planu, cali i zdrowi z lekko zakurzonymi policzkami :)
ruda

Imię: Beata
Nazwisko: Ch
gadu: 0
tlen: 0

Postprzez Twardy 8 sie 2012, o 20:05

Tutaj kilka zdjęc z PL :)

http://zazuniak.pl/
Twardy

Imię: Wojciech
Nazwisko: Twardy
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: Yamaha Fazer FZ 6 S
gadu: 6513592

Postprzez Szymek 6 wrz 2012, o 16:58

Most Pamieci dotarl do Moskwy,za Nami przeszlo 12500km. Jutro ruszamy w strone Katynia, aby spotkac sie z Rajdem Katynskim. Jestesmy cali i zdrowi. :D
Dalsze wiadomosci po powrocie do Polski.

pozdrawiamy,

Slawek i Wlodek
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Imię: mikus
Nazwisko: *
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HUNDA

Postprzez fajerstarter 6 wrz 2012, o 20:06

Szymek napisał(a):Most Pamieci dotarl do Moskwy,za Nami przeszlo 12500km. Jutro ruszamy w strone Katynia, aby spotkac sie z Rajdem Katynskim. Jestesmy cali i zdrowi. :D
Dalsze wiadomosci po powrocie do Polski.

pozdrawiamy,

Slawek i Wlodek

to super,Granda też jest już w Moskwie,ciekaw jestem czy się spotkaliście
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Szymek 14 wrz 2012, o 07:58

Wszyscy uczestnicy Mostu Pamięci 2012 dotarli szczęśliwie do domów. Z XII Rajdem Katyńskim spotkaliśmy się w Katyniu. :)
Sztuką jest umierać dla oj­czyz­ny, ale naj­większą sztuką jest dob­rze żyć dla niej.
Szymek

Postprzez fajerstarter 14 wrz 2012, o 19:43

Szymek napisał(a):Wszyscy uczestnicy Mostu Pamięci 2012 dotarli szczęśliwie do domów. Z XII Rajdem Katyńskim spotkaliśmy się w Katyniu. :)

To już chyba każdy wie,chcielibyśmy zobaczyć jakieś zdjęcia i opowieści :evil:
fajerstarter

Imię: Fajer
Nazwisko: Starter
Wpisz markę posiadanego\ulubionego motocykla: HONDA VARADERO1000 honda 900rr fireblade
gadu: 7832933

Postprzez Szymek 24 wrz 2012, o 18:39

Fajer, masz dar przekonywania :lol:

Wezwany do tablicy przedstawiam wstęp do relacji, która powinna być ciekawa z zarazem dająca do myślenia. Każdy kto zetknął się z uczestnikami RK musi wiedzieć, że Most Pamięci jest kontynuacją, tylko troszeczkę dalej. Włodek który jest inicjatorem Mostu Pamięci nie zauważył i pojechał w 2011 do Magadanu i z powrotem
(trasa 28 000km), w 2012 roku troszeczkę się opamiętał, przejechaliśmy wraz z Nim trasę 15 000km. Tak duże odległości uczestnicy Mostu Pamięci nie pokonują, aby zaimponować koleżkom, My jedziemy z celem, który dla rzemieślników jest nie do zaakceptowania. Rzemieślnicy nie rozglądają się po okolicy, łykają Rosyjskie kilometry, która kryje czarną historię nieszczęść Polaków, Rosjan oraz innych narodowości. Dlatego, kto tego nie czuje lub nie widzi różnicy, powinien cztery litery umieścić na konikach jadących w przeciwnym kierunku.
W tym roku pojechaliśmy do Polaków w Kazachstanu. To takie ogólne przesłanie. Wioska Ozjernoje w Kazachstanie(N53.51078,E068.53096) jest głównym punktem wyprawy. Spotykamy na Swej drodze ludzi, którzy wskazują kolejne miejsca. A to co spotkaliśmy na Swej drodze jest w tej relacji.

Zapraszamy,

Włodek, Andrzej, Sławek, Roman.
Szymek

Postprzez Szymek 28 wrz 2012, o 14:58

W przypadku Mojej osoby, to przygotowania do Wyprawy trwały od grudnia, po telefonie Włodka z zapytaniem: Czy jadę? Odpowiedź jedna, TAK. Po tej rozmowie przyszła chwila zastanowienia i kolejne pytania: jak się przygotować do Wyprawy? Jak powiedzieć najbliższym, że kolejne wakacje spędzą beze Mnie? Był to skok na głęboką wodę, który wykonałem świadomie. Wiedziałem, że jedzie Włodek, który ma dużo doświadczenia jako ratownik GOPR oraz podróżnik.
W tak zwanym „między czasie” spotykałem Andrzeja, który dopytywał się czy może dołączyć do Wyprawy. Tak oto klarował się zespół uczestników do którego dołączył ks. Roman.
Po kilku spotkaniach z Włodkiem, siadłem przy komputerze ustalając przewidywaną trasę przejazdu. Fajnie jest oglądać tereny przyszłej podróży, nie zastanawiając się nad możliwością przejechania wyznaczonej trasy. Czysta fikcja. Czyli pierwsza uwaga: co innego droga na mapie, co innego droga w rzeczywistości. Bywało, że drogi w rzeczywistości nie było, ot taka zmyłka dla podróżnika.
A co z motocyklem? Super Tenera leciwa „Tereska”(23lata), dobrze utrzymana(niektórzy mawiają: z tyłu liceum z przodu muzeum) wymagała przygotowania do długiej podróży. Generalnie ona zdała egzamin, ale Mnie zabrakło wyobraźni. Nie dotarło do mojej wyobraźni, że jazda po grawiejce jest taka trudna. Każda grawiejka jest inna i to jest ta trudność.

Oto grawiejka „górska autostrada”
DSC00230.1.JPG

i „stepowa autostrada”
DSC01947.1.JPG

„stepowa autostrada w budowie”
DSC00320.1.JPG

Dla przykładu stelaż pod kufry po dojeździe do Kazachstanu wymagał wzmocnienia poprzez dospawania dodatkowych rurek, po prostu stelaż pod wpływem wstrząsów rozkręcił się i połamał.
Trasa, trasą, ale pozostaje wiele rzeczy, które należy załatwić przed wyjazdem. Dla przykładu wizy. Niby paszporty dostarczyliśmy trzy miesiące wcześniej, ale na koniec mieliśmy jeden dzień opóźnienia w odbiorze.
Ja tu gadu gadu o Sobie, a Andrzej zapewne chciałby coś dodać. Z tego co widziałem, to skonstruował stelaż własnego pomysłu, prawda?
;)
Szymek

Postprzez ANDRZEJS 11 paź 2012, o 11:41

Witam i przepraszam za opóźnienia w kontynuowaniu relacji z II Mostu Pamięci. Myślę sobie, że lepsza jest wersja na żywo i dlatego też zapraszam wszystkich do mojej parafii na spotkanie poświęcone naszej wyprawie jak również Rajdowi Katyńskiemu

Zapraszam wszystkich na spotkanie w dniu 14 października 2012
o godz. 16.30
do parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie ul. Kokosowa 12

Sławek i ja postaramy się zrelacjonować wyprawę ilustrując zdjęciami.
Mile widziana obecność motocykli.

Do zobaczenia
ANDRZEJS

Imię: Andrzej
Nazwisko: Skolimowski

Postprzez Szymek 5 lis 2012, o 21:33

Zaproszenie.
Szymek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do POZOSTAŁE RAJDY